Vaření.czMagazínNovinky a vychytávky v kuchyni

Novinky a vychytávky v kuchyni

Novinky a vychytávky v kuchyni

Představujeme nové vychytávky a kuchyňské pomocníky, které vám ušetří čas i námahu.

11523×

Výsuvné police a koše

Plnovýsuvné police a koše umožňují dostat se k opomíjeným zásobám uloženým v zadní části skříně. Nemusíte nic hledat, prostě jen polici vysunete nebo otočíte - otáčecí mechanismus otočí dvířka až o 90 stupňů. Vybírejte výsuvy s kvalitními pojezdy a vysokou nosností. Zlepšovákem v oblasti kuchyňských skříní se stal také velký úhel otevření dvířek a tichý dovírací mechanismus.

Skrytý odpadkový koš

Ne vždy voňavý odpadkový koš nemusí být všem na očích. Mnohem praktičtější je jeho umístění přímo v lince. Perfektní vychytávkou je výsuvný odpadkový koš. Jakmile otevřete dvířka skříňky, vyjede vám koš již otevřený.

Vodovodní baterie s výsuvnou sprchou

Obvykle musíte naplnit celý hrnec vodou, abyste důkladně vyčistili i zaschlá nebo připečená místa. S výsuvnou sprškou zavedenou ve vodovodní baterii to není třeba. Prostě jen výsuvnou část potáhnete a sprchujete tam, kde je to nejvíce třeba a hlavně - kde by normální krček baterie nikdy nedosáhl.

Vyměňte kořenku za mlýnek

Už jste někdy zkoušeli krajíc chleba okořeněný čerstvě namletou mořskou solí nebo polévku s čerstvě mletým pepřem? Zjistili byste, jak slabou chuť i vůni má oproti tomu pepř a sůl v klasické pepřence a solničce.

Noví kuchyňští pomocníci

 

Kráječ melounů

Nakrájet meloun na 12 stejných kousků by vám normálně zabralo spoustu času. Se speciálním kráječem melounů to ale stihnete rychle a velmi snadno. Plastový kruh s noži z nerez oceli prořízne tvrdou kůru raz dva. Porcovač můžete použit také na ananas. Cena se pohybuje okolo 300 Kč.

Oddělovač bílků

Za pouhých 35 korun získáte pomocníka ve tvaru kulatého víčka s dírkou. Oddělovač položíte na hrníček, rozklepnete vajíčko, bílek vám vyteče do hrníčku a žloutek zůstane na oddělovači.

Louskáček ořechů

Bolí vás prsty z louskání ořechů? Opatřete si nový, modernější louskáček. Oříšek se vkládá do jakéhosi podnosu, ten se přikryje víčkem a do víčka silně bouchnete. Úder pěstí vás rozhodně nebude bolet tolik, jako svírání starého louskáčku ukazováčkem a palcem. Takže sbohem, otlaky na prstech! Cena této vychytávky je bohužel poněkud vyšší - pohybuje se okolo 900 kč.

Inteligentní lžička

Vytáhnete z mikrovlnné trouby misku s polévkou a sotva strčíte lžíci do úst, je vám jasné, že jste měli ještě chvíli počkat. Ochranou proti spálenému jazyku je tzv. inteligentní lžička, která změní barvu, pokud ji ponoříte do jídla ještě příliš horkého ke konzumaci. Více než dvě stokoruny za ni nezaplatíte.

Které věci usnadňují soužití s kuchyní Vám?

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena