Vaření.czMagazínNejčastější příčiny požárů jsou v kuchyni

Nejčastější příčiny požárů jsou v kuchyni

Nejčastější příčiny požárů jsou v kuchyni

Požáry jsou jednou z nejčastějších událostí, které musí hasiči řešit. Neuplyne den, aby k nějakému nevyjížděli. Kde v domácnosti hoří nejčastěji? V kuchyni! Dejte si na to pozor, hlavně teď před vánočními svátky.

687×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah
Proč požár v domácnosti vzniká?
Co k Vánocům neodmyslitelně patří? Cukroví, smažený kapr, bramborový salát. Část Štědrého dne většina z nás stráví v kuchyni, kde hrozí největší riziko vzniku požáru. Otevřený oheň na plynovém sporáku, olej na pánvičce, zapomenutá zapnutá plotýnka jsou důvody, proč se i v kuchyni vyplatí mít po ruce hasicí přístroj.

Co všechno v kuchyni hrozí?
·         Když se na pánvičce vznítí potraviny, nikdy je nehaste vodou. Pánvičku přiklopte pokličkou a oheň uduste.

·         U sporáku nepokládejte ani nevěšte utěrky, zástěry, chňapky apod.

·         Nenoste volné oblečení.

·         Pozor na otevřený oheň.

·         Zapnutý sporák nikdy nenechávejte bez dozoru.

Víte, že požár vzniká častěji při přípravě potravin u sporáků s elektrickou plotýnkou, kdy při vypnutí ohřevu uchovává těleso plotýnky na povrchu ještě docela dlouho vyšší teplotu? Řešením jsou varné desky, kde při vypnutí sklokeramického povrchu plotýnka poměrně rychle chladne, nebo plynové a indukční sporáky, které při vypnutí nehřejí.

Jak se chránit před možnými následky požáru v kuchyni?
Sjednejte si pojištění domácnosti i nemovitosti a chraňte svůj majetek. Jaký je mezi nimi rozdíl? Na co se které pojištění vztahuje?

Pojištění domácnosti
Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení bytu nebo domu, mezi které patří nábytek, televize, rádio a jiné elektrospotřebiče, oblečení, sportovní potřeby, knihy, šperky apod. Současně mohou být pojištěny i stavební součásti jako plovoucí podlaha, obklady stěn a stropů nebo kuchyňská linka.  

Víte, že do pojištění domácnosti většinou spadají i prostory mimo byt jako půda nebo sklep?

Pojištění nemovitosti
Chrání stavbu jako takovou, tedy střechu, stěny, stropy, okapy nebo omítky. Může zahrnovat i vedlejší stavby, do kterých se řadí plot, kůlna, zahradní domek nebo bazén.

Víte, že kdyby vám na dům během vichřice spadl sloup nebo strom a poškodil střechu, pojištění domácnosti nestačí a budete potřebovat pojištění nemovitosti.

Pojištění domácnosti i nemovitosti si můžete sjednat online
Z klidu a pohodlí domova. Nezapomeňte si přitom nastavit dostatečné limity. V kuchyni, obýváku, ložnici i dětském pokoji jistě máte mnoho věcí, které něco stály. Nastavte si limity tak, abyste si mohli koupit v případě potřeby nové. Stejně tak je drahá i nemovitost.
user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena