Vaření.czMagazínNanotechnologie nám pomáhají i s úklidem – zkuste začít efektivně odstraňovat vápenaté usazeniny

Nanotechnologie nám pomáhají i s úklidem – zkuste začít efektivně odstraňovat vápenaté usazeniny

Nanotechnologie nám pomáhají i s úklidem – zkuste začít efektivně odstraňovat vápenaté usazeniny

Vodní kámen, který se usazuje především v kuchyni a v koupelně, rozhodně na kráse našemu interiéru nepřidává. I sebedesignovější umyvadla, dřezy a baterie promění vodní kámen na zašle vypadající vybavení. Klasické čisticí prostředky ne vždy na vodní kámen 100% stačí, nebo nejsou univerzální a hrozí dokonce poškození některých částí našeho domácího vybavení. Běžné je, že čističe na odstraňovanání vodního kamene, které fungují na keramiku, tedy například na umyvadla, mohou poškodit pochromované baterie. Stejně tak jako může být problém při jejich použití na dnes již běžná plastová umyvadla. Přitom i na nich se vodní kámen nevzhledně usazuje a je nutné jej z času na čas pomocí odstraňovače vodního kamene pečlivě odstranit. Nikdo přitom nechce své drahé plastové umyvadlo poleptat a definitivně tak zničit.

4380×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah
Nanotechnologie fungují na vodní kámen lépe než běžná chemie
Na vápenaté usazeniny, nazývané též sanystra, skvěle funguje moderní odstraňovač vodního kamene Impre IM 610, využívající moderní poznatky nanotechnologií. Kromě toho, že je výrazně šetrnější k přírodě než běžné čističe, umí odstranit vodí kámen z většiny povrchů bez jakéhokoliv rizika jejich poškození: nehrozí poškození kovu, keramiky ani plastu. Hodí se tedy na umyvadla, povrchy s glazurou, i na keramická umyvadla či dřezy. Čistí rovněž nerezové dřezy, baterie a chromované doplňky. Vodní kámen díky němu odstraníte ze sprchových koutů i vanových zástěn. Z těch plastových i skleněných. Očistíte s ním WC, skleněné i keramické obklady.

Odstraňovač vodního kamene Impre IM 610 je silným bojovníkem i proti dalším nečistotám
S čistěním celé řady povrchů si neumíme poradit. Používáme proto různé abrazivní prostředky, které však některé povrchy poškozují. Nahradit je lze zmíněným nano odstraňovačem vodního kamene. Díky svým vlastnostem odstraňuje nečistoty i z kamenných či cihelných povrchů. A to včetně různých biologických nečistot, jakými jsou řasy, sinice, hmyz, mech, dále kyselá mastnota, vápenaté a solné usazeniny a jiné minerální či biologické nečistoty. Očistí jakoukoliv nerezovou ocel i hliník (kromě anodicky pasivovaného hliníku). Obvykle funguje i pro odstranění skvrn od rzi nebo fleků od solných výkvětů, které jsou typické pro starší domy s věkem poškozenou izolací, nebo pro adaptované prostory v místech, kde dříve bývaly chlévy.

Konec poškozenému gumovému těsnění
Nejde vám do hlavy, proč vám neustále netěsní uzávěr odtoku na umyvadle? Obvyklou příčinou bývá používání běžného odstraňovače vodního kamene. Už po jednom použití dokáže tento prostředek poškodit gumové těsnění. To se buď začne rozkládat a přestane těsnit, nebo naopak ztvrdne a rovněž se stane nefunkčním. Velice často pak sháníme nové. Pokud jsme si pořídili specifičtější umyvadlo, může jej být sehnat docela problematické, a mnohdy i nemožné. Řešením je přestat používat běžné odstraňovače vodního kamene, které gumové těsnění poškozují, a začít používat nano čistič vodního kamene Impre IM 610.

Super čistič do domácnosti i úklidových firem
Nano čisticí prostředek na vodní kámen je vhodný do domácností, ale i pro velké úklidové firmy. Perfektně funguje jak při ručním použití, tak u nízkotlakového či strojního mytí. Pro různé účely se nabízí v baleních 500 ml, 1000 ml, 5000 ml i 20 000 ml. Pro domácnosti je ideální nejmenší balení, které se prodává rovnou v praktickém obalu s rozprašovačem. Tímto domácím balením dokážete očistit 5 až 10 m2 plochy.

Aplikace je naprosto jednoduchá. Nejdříve se navlhčí čištěný povrch. Pak se začne prostředek nanášet na místo, a to odspodu nahoru. Podle síly znečištění se nechá přípravek působit minutu až půl hodiny. Výhodou je, že ani při překročení doporučené doby nedojde na rozdíl od jiných čističů k poškození povrchu. Plocha se následně omyje hadříkem, případě lze použit vhodný kartáč.
user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena