Vaření.czMagazínMódní odstíny a neutrální barvy

Módní odstíny a neutrální barvy

Módní odstíny a neutrální barvy

V tomto článku se podíváme na skupinu barev, která se pro letošní podzim a zimu stala horkým módním trendem. Návrháři se inspirovali hlavně ve šťavnatých darech přírody - od jemných odstínů růžového vína přes malinovou nebo borůvkovou po temnou ostružinovou barvu. Podívejme se na to, co v nás tyto barvy vyvolávají a co mohou říci i o nás samotných.

12061×

Fialová

Spojuje v sobě energii červené a eleganci modré barvy. Odstíny této barvy asociují velkolepost a zároveň odolnost. V domácnosti využívejte fialovou střídměji, funguje dobře, chcete-li zvýraznit detaily. Hodí se zejména na textilie - koberce, předložky, ozdobné polštáře apod. Lehčí tóny mohou způsobit osvěžující změnu. Pokud to s fialovou přeženete, pokoj bude působit nepřirozeně a přehnaně okázale.

Růžová

Kombinace červené a bílé, která působí jemně, žensky a půvabně. Díky příbuznosti s červenou má i růžová stimulující účinek, je zosobněním citlivosti, křehkosti a romantického ducha. Vzbuzuje radost, bývá také spojována s lehkomyslností.

Hnědá a béžová

Je barvou země, možná proto je symbolem přirozenosti a síly. Hnědá je první neutrální barvou, o které se v tomto článku dozvídáte. Je spojována nejčastěji se dřevem, vyjadřuje sílu a (sebe)důvěru. Módní jsou nyní zejména světle hnědé a béžové odstíny - kávová, velbloudí, tělové tóny, přecházející do barvy meruněk. Pokud zvolíte některý s těchto odstínů pro zkrášlení interiéru, snažte se zároveň o kombinaci s jemným materiálem nebo provedením. Uvažujete-li o moderních prvcích pro vaši kuchyň a žádná z barev pro vás zatím nebyla ta pravá, zvolte klasiku v podobě bílé třeba v kombinaci s černou barvou.

Bílá

Bílá je v naší kultuře zakořeněná jako barva nevinnosti. Symbolizuje čistotu, jednoduchost a zároveň kvalitu. Navzdory své nevýraznosti se jedná o barvu moderní a nadčasovou. Bílá zvýrazňuje přítomnost dalších barev. Pokud bílou zkombinujete s černou (nebo i s jinou barvou) vyhnete se pocitu sterilnosti, kterou bílá může samostatně navozovat.

Černá

Tato barva je symbolem elegance, bohatství a vzrušení. Černá napovídá o síle, individualitě a vybraném vkusu člověka. Podobně jako bílá představuje protiklad všech ostatních barev, které zvýrazňuje. V některých lidech může vyvolávat strach nebo deprese. S černou bude každý prostor menší, ale také intimnější. V kuchyni, vytváří dojem prvotřídnosti a luxusu, zejména v případě skleněného nádobí nebo drobných doplňků.
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena