Vaření.czMagazínModerní pomocníci v kuchyni

Moderní pomocníci v kuchyni

Moderní pomocníci v kuchyni

Žijeme v moderní době, a tak se i do našich kuchyní dostávají nové moderní pracovní pomůcky a elektrospotřebiče.

11735×

Nenahraditelní pomocníci v kuchyni

Novinky se na trhu objevují takřka denně. Pomocníky nenacházíme jen v oblasti elektrospotřebičů, ale i v ručních pomůckách. Dřevěná prkýnka jsou nahrazeny umělými či silikonovými. Můžeme se setkat s různými vykrajovátky, nožíky a jinými pomůckami na zdobení ovoce a zeleniny, s "bodákem na cibuli", který je velice šikovný zejména pro začínající hospodyňky, napíchne se na půlku cibule a při jejím krájení se cibule nerozjíždí.

Moderní elektrospotřebiče

Dnes se v našich kuchyních čím dál častěji setkáváme s myčkou. Mikrovlnnou troubu má snad už dnes každý. Setkáváme se s domácí pecí na chleba, různými typy šlehačů, ať už to je klasický, který znali už naše babičky, či ponorný, který je z hlediska čistoty a hygieny praktičtější - šlehaná hmota zůstává opravdu pouze v tom, v čem šleháme. Nemáme postříkanou celou kuchyňskou linku či v horším případě zeď. Výhodou moderních spotřebičů je také jejich perfektní rozebíratelnost. Po použití se dají rozebrat více méně všechny použité části, a díky tomu je velmi snadná i jejich údržba.

Moderní sklokeramické desky

Sporáky se už nějaký čas vyrábí se sklokeramickou deskou, která napomáhá k rovnoměrnému rozehřátí celé plochy hrnce a při vaření tak neuniká teplo nikam jinam než má. Na údržbu jsou bezpochyby také, praktičtější. Jistě si všichni vzpomeneme na ty příšerné litinové plotýnky, které se nedaly dobře vyčistit ani těmi nejvýkonnějšími čisticími prostředky. Nehledě na to, že se po nějakém čase plotýnky vyboulily a hrnce z nich klouzaly. Za zmínění stojí také multifunkční horkovzdušné trouby, které slouží jak k pečení, tak k ohřevu. K horkovzdušným troubám neodmyslitelně patří ventilátor, který "rozfoukává" rovnoměrně vzduch po celé troubě a tím pokrm ohřívá.

Za našich babiček si hospodyně vystačila s nožem struhadlem a metlou. Dnes tyto již zastaralé pomůcky nahradily supermoderní více rychlostní šlehače a kráječe. Dobrou volbou jsou multifunkční roboti.

Silikonové pomůcky

K ručním pracovním pomůckám dnes patří nesporně praktické silikonové výrobky v podobě forem na pečení, stěrky na těsto už dnes taky používáme silikonové, které nahrazují ty staré gumové, které se často po delším používání odrolily, a tak jsme se mnohdy mohli setkat s tím, že nám kousek stěrky spadl do těsta.

Nerezové nádobí

V poslední řadě bych se ráda zmínila o nerezovém nádobí, které již delší dobu lze na českém trhu pořídit. Setkáváme se jak s kvalitním, tak s nekvalitním nerezovým nádobím. Při pořizování tohoto nádobí platí takové nepsané pravidlo, podle kterého na první pohled rozeznáme nižší a vyšší kvalitu. Čím těžší nádobí, tím vyšší kvalita. Při pořizování bych doporučila raději o něco vyšší investici, sami se přesvědčíte, že se to vyplatí. Nerezové nádobí, které je ze slabšího a lehčího materiálu, se může již při prvním použití teplem znehodnotit, většinou se vyboulí. Pak už vás nezachrání ani ten nejlepší sporák, protože na něm nádobí nebude držet.

Za kvalitu si musíme připlatit

Vím, že jsou moderní pracovní pomůcky, ať už ty ruční nebo elektrické, poměrně dražší, ale jejich pořízení se skutečně vyplatí. Jak už bylo zmíněno a platí to všeobecně, povětšinou jsou výrobky praktičtější při použití a na údržbu. Známé české pořekadlo "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci", zde platí v nejvyšší míře. Moderní výrobky bezpochyby budou sloužit skvěle dlouhá léta.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Fendryska

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena