Vaření.czMagazínMlsání bez výčitek

Mlsání bez výčitek

Mlsání bez výčitek

Máte chuť na sladké, ale zakazujete si jej kvůli obavám o své zdraví a štíhlou linii? Dejte svým chutím zelenou a vybírejte laskominy s minimem kalorií a maximem výživných látek!

15702×

Ach ta čokoláda

Ano, existují i cukernaté laskominy, které jsou zároveň zdravé. Například čokolády s vysokým obsahem kakaa mají méně kalorií a působí antidepresivně. Všeobecně se o čokoládě ví, že přináší dobrou náladu, zvyšuje totiž v těle tvorbu endorfinů. Víte ale, že tato pochoutka posiluje také schopnost koncentrace a působí jako antioxidant? Z dlouhodobého hlediska pak čokoláda umožňuje růst svalové hmoty a posiluje srdce. Stále je však řeč o hořké čokoládě s minimálním množstvím tuku a sladidel. Čtyři kostky takové dobroty si můžete dopřát bez výčitek a bez obav o svou linii každý den.

Svatojánský chléb – budoucí náhražka čokolády?

Vynikající náhražkou kakaa je svatojánský chléb neboli karob. Přidává se do různých pokrmů od čokolády až po zákusky a koláče. Obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, je přirozeně sladký, takže není třeba jej dochucovat cukrem. Narozdíl od kakaa obsahuje minimum tuku i kalorií. Na výrobky s příměsí karobu se ptejte v prodejnách zdravé výživy.

Neuvěřitelné spojení - zdravé bonbony

Existuje spousta bonbonů s minimálním množstvím kalorií a s obsahem látek, za které vám bude tělo vděčné. Šalvějové, mátové, lékořicové, bonbony z hroznového cukru, to je výčet jen některých z nich.

Hroznový cukr a bylinky

Hroznový cukr známe nejvíce v podobě bonbonů PEZ; je vhodný při nechutenství a obsahuje řadu vitamínů (vitamín C, B2, B5 a B6).

Bylinné dražé pomáhají při bolestech v krku, při nachlazení nebo rýmě. Podporují trávení, stejně jako lékořicové bonbony.

Máte-li lékořici rádi, okamžitě ji zařaďte do svého sladkého jídelníčku. Lékořice posiluje imunitu, podporuje trávení, má silně protizánětlivé účinky a přináší úlevu při menstruačních potížích. Žvýkání lékořicových plátků zmírňuje afty a dokonce i únavu.

Gumoví medvídci posilují klouby

Gumové bonbony jsou zase vynikající pro zdravé klouby – obsahují totiž potravinářskou želatinu, která podporuje tvorbu kolagenu. Lze je pokládat za dietní sladkost, samozřejmě ale jen v přiměřeném množství. Protože se aminokyseliny obsažené v želatině starají a dobrý stav kloubů, šlachů, cév, kůže a vazivových tkání, jsou želatinové dobroty vhodné i pro děti.

Další sladké varianty

Pokud jste milovníkem čokoládových tyčinek, zkuste je vyměnit za musli tyčinky polité čokoládou. Chuť na sladké zažene i sušené ovoce nebo žvýkačka.

Závěřečná rada pro čokomily

Nemůžete si pomoci a máte stále chuť na nějakou kalorickou bombu? Dopřejte si ji tedy v minimálním množství a v takové kvalitě, aby vám uškodila co možná nejméně. Nekupujte příliš levné čokolády, které mají zbytečně vysoký obsah tuku a své mlsání si nevyčítejte. Jak se říká, odříkaného největší krajíc.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Karmik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena