Vaření.czMagazínMixéry a současný design

Mixéry a současný design

Mixéry a současný design

Mít doma šikovného pomocníka, který rozmixuje a naseká co se dá, je vždy výhoda. Pokud nám záleží i na designu, máme z čeho vybírat.

8020×

Vybíráme mixér

Ruční šlehače, tyčové mixéry se sekáčkem i bez, ponorné mixéry, stolní mixéry, barové mixéry a multifunkční roboti, vše je na trhu dostupné v mnoha variacích. Můžeme vybírat podle funkce, váhy, použitého materiálu, barvy a v neposlední řadě podle celkového designu.

Kolik investovat

Mezi ty nejlevnější mixéry patří samozřejmě ruční a tyčové vyrobené z plastu, cenově se pohybují již od 300 korun. Musíme však počítat s tím, že balení většinou neobsahuje stojan a vhodnou nádobu. Za ty lepší kousky z chromu v kombinaci se sklem nebo polykarbonátovými nádobami dáme i několik tisíc. Totéž platí u dalších druhů, kdy se cena za "obyčejný" stolní mixér může vyšplhat až k průměrné měsíční mzdě v naší republice. Nemluvě o kuchyňských robotech, které jsou na tom cenově ještě "lépe".Pokud nám záleží na značce a vzhledu, musíme si hold připlatit.

Speciální kapitola - barové mixéry

Barové mixéry jsou pořizovány spíše do určených provozoven (barů, kaváren, cukráren, apod.), ale existují i varianty, které jsou cenově dostupné domácnostem. Šikovný mixér je určen pro výrobu našlehaných nápojů. Většina z nich je opatřena displejem a má pohodlný kohoutek přímo k čepování umixovaného drinku. Některé se dokonce dají upevnit na stěnu, jiné zase přímo do pracovní desky, šetří nám tak místo, přitom máme barový mixér vždy při ruce. A vůbec se nemusíme obávat o svoji bezpečnost. 

Frappé mixéry

Mixéry na výrobu pravého řeckého nápoje, ledové kávy zvané frappé, jsou také k dostání. Jen pomocí nich vytvoříme během pár vteřin opravdu hustou kávovou pěnu, kterou doplňujeme ve sklenici kostkou ledu a doléváme studenou vodou nebo mlékem.

Současný design - retro kousky pro náročné

Stejně jako se retro vrátilo v šatníku, slaví úspěch i v bytových doplňcích. Také spotřebiče už nejsou jen plechovými krabicemi bez nápadu. Máme-li rádi odlišnost, můžeme ji uplatnit při zařizování celého interiéru, při koupi lednice, rychlovarné konvice či mixéru v retro stylu. Mnohdy stačí jeden originální (bohužel často dražší) kousek, abychom naši kuchyň oživili a dali ji punc neobvyklosti. V popředí výroby jsou jako obvykle Italové. Nemusíme si nic nalhávat, nápaditý design mají v krvi. Poohlédněte se, jestli by se vám nějaký ten barevný "vzpomínkový" mixér nebo kuchyňský robot nehodil. Upozorňuji však, chce to trpělivost, povedených retro kousků je pomálu.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2023. Všechna práva vyhrazena