Vaření.czMagazínLikéry, jejich druhy a rozdělení

Likéry, jejich druhy a rozdělení

Likéry, jejich druhy a rozdělení

Ne každý přesně ví, co si pod pojmeme likér může představit, tak si o likérech něco povíme. Likér je základní neutrální alkohol, který je zpříjemněný různými přírodními ingrediencemi. Každý likér má svůj originální recept i svou legendu.

Nápoje
15758×

Bylinkové, Kořeněné a hořké likéry

Mají dlouhou tradici, léčivé účinky a jejich recepty se dědí z generace na generaci. Podávají se jako digestiv a základem jejich výroby jsou byliny a koření.

Ovocné likéry

Jejich chuť je závislá na druhu ovoce, který se použije.

Crémes

Jsou likéry s vysokým obsahem alkoholu. Jejich základem jsou byliny, jádrové plody nebo i ovoce.

Emulzní likéry

Obsahují čokoládu, smetanu, kakao nebo vejce. Vše je pak zpracováno s alkoholem a cukrem.

Whisky likéry

Tyto likéry jsou vyrobeny na bázi whisky. Dále obsahují ještě jiný přírodní produkt.

Krémy

Jsou likéry vyrobeny především na bázi smetany.

Seeds and Nuts

Tyto likéry jsou vyrobeny především z plodů peckovin, ořechů, mandlí a různých semen. Nejznámější likéry jsou:

Anýzovky

Jsou to destiláty a likéry s anýzovou příchutí. Vyrábí se destilací semen anýzu nebo vyluhováním v alkoholu. Pastis je francouzský destilát, který má anýzovou příchuť, vyrábí se macerací velikého počtu bylin a jeho chuť je plnější než anýzovky. Podává se vždy s vodou a ledem.

Pernod

Je to produkt, který se od Pastisu liší tím, že se vyrábí destilací a obsahuje menší množství lékořice. Je tedy mnohem jemnější a chuť je velice suchá.

Ricard

Je to vlastně klasický Pastis, který je vyráběný macerací v neutrálním alkoholu a přidávají se do něj krom jiného i provensálské byliny.

Sambuca

Tento italský likér obsahuje veliké množství cukru a řadí se mezi likéry, ne mezi aperitivy. Servíruje se s kávovým zrnkem.

Ramazzotti

Vyrábí se z 33 druhů bylin a kořínků, které se nechávají louhovat v neutrálním alkoholu. Obsahuje také pomerančovou kůru, kosatec a další suroviny. Chuť je sladká, ale pomalu se mění v hořkou.

Ouzo

Řecký destilát má čirou barvu. Je suché a obsahuje velice málo cukru, jsou také zákony na to, že musí Ouzo obsahovat větší obsah alkoholu než je 37%. Znáte ještě jiné likéry? Napište nám o nich. Foto: Profimedia.cz
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena