Vaření.czMagazínKuchyňské náčiní na krájení, sekání a mletí

Kuchyňské náčiní na krájení, sekání a mletí

Kuchyňské náčiní na krájení, sekání a mletí

Kvalitní nože, kráječe, mlýnek a další náčiní jsou užitečnými pomocníky při pečení a vaření. Pořiďte si alespoň základní výbavu, práci si usnadníte.

5667×

Ostré náčiní je pro každého kuchaře či pekaře nepostradatelnou součástí kuchyňské výbavy. Nože na loupání a krájení, sekací nože do robotu na míchání těsta i sekání surovin a mlýnek na mletí - tohle všechno vám nesmí chybět! Pojďme se společně podívat na základní nástroje, které mohou být i praktickým dárkem pro ty, kteří s láskou a radostí vaří a pečou.

Vaření bez ostrého nože? Nemyslitelné!

Při vaření i pečení to bez pořádného nože prostě nejde. I pekaři potřebují nože různých velikostí. Velký a těžký nůž na sekání ořechů a ovoce, malý nůž k loupání jablíček, kiwi a pomerančů, nůž střední velikosti na vyřezávání tenkých měsíčků z citrusových plodů. K pečení jsou zapotřebí také tupé nože, stěrka na roztírání polevy či krému. Ke krájení čerstvého pečiva by nám neměl chybět pilkový nůž.

Kuchyňský robot a mlýnek usnadní práci

Roboty různých velikostí, funkcí a v odlišných cenových relacích - na trhu seženeme roboty od pár stovek až po desetitisíce. Hodí se například na mísení těsta, k sekání ořechů či čokolády. Kuchyňský robot mívá taktéž kotouč na krájení různě tenkých plátků zeleniny a ovoce, nechybí disky se struhadly v různých velikostech, které slouží ke strouhání zeleniny a sýra.

Mlýnek užijeme k mletí mandlí, ořechů, cukru, strouhanky ze staršího pečiva atd. Mlýnek by měl být pevně připevněn k pracovní ploše, k tomuto slouží šroub nebo přísavka. Pod mlýnek umístíme misku či jinou nádobu a současným zatlačováním horní části mlýnku a otáčením rukojeti meleme.

Kuchyňské náčiní, které se může hodit

Kráječ zeleniny, ovoce a nůž na pizzu

Speciální kráječ na zeleninu a ovoce je schopen ukrojit opravdu tenké plátky, které užijeme při přípravě dezertů, moučníků a dortů. Dalším šikovným pomocníkem je nůž s kruhovým ostří, díky kterému pizzu nakrájíme na pravidelné trojúhelníčky.

Kráječ na vajíčka

Jednoduchý kráječ na vajíčka nám poslouží k přípravě pravidelných plátků. Samozřejmě se dá použít i jinak - co třeba vložit do kráječe kiwi?

Kráječ na dorty

Na dorty se bude hodit plastové náčiní s tenkými kovovými drátky, díky němuž dort nakrájíme snadno a čistě na rovnoměrné porce.

Mlýnek na koření

Mlýnek na koření se těší velké oblibě, rychle a snadno si tak připravíme čerstvé a voňavé koření, které dodá sladkému i slanému pokrmu intenzivnější aroma a chuť.

Foto: Sxc

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena