Vaření.czMagazínKombucha a krása

Kombucha a krása

Kombucha a krása

Ne vždy je zapotřebí drahých krémů. I kombucha se může postarat o svěží pleť.

14817×
Kombucha prospívá po všech stránkách. Naše pleť potřebuje ochranu proti nepřízní počasí. Pleť je ochranným faktorem a současně důležitým a největším našim orgánem. Musí se vypořádat s nejrůznějšími ranami, regulovat teplotu a vlhkost, bránit se proti plísním nebo parazitům, kteří na ni bez ustání doráží. Při tom všem po ní chceme, aby byla zároveň svěží, hladká a pružná. Ke každé důkladné očistě, poté co jsme použili čistící mléko, patří bezpodmínečně také pleťová voda. Tonikum nejen vyčistí póry do hloubky, ale rovněž ozdraví, oživí a zklidní celý obličej a dodá mu látky , které na sebe vážou vlhkost. Podobné účinky má i kombucha.

Použití kombuchy v kosmetice

Každé ráno a večer nastříkáme na vatový tampon pár kapek kombuchy a otřeme si celý obličej, přičemž nezapomeneme na krk. Pleťová voda z kombuchy příjemně osvěží a ustálí přirozený kyselý ochranný povlak na pokožce. Kombucha je zároveň i velkým pomocníkem v péči o vlasy. Kombucha prospívá vlasům při opláchnutí kvasným čajem je činí hebkými, zářivými a bohatými. Pokožku si zároveň jemně promasírujeme a pak vlasy opláchneme vlažnou vodou. Dále se kombucha může použit jako maska na pleť. Masku si naneseme na očištěný obličej a výstřih a necháme působit asi 20 minut. Pokožku si nemusíme znovu čistit nebo natírat krémem, kombucha ji dokonale zásobí optimálním množstvím ochranných látek. Nejlepší je, když si tuhle výživnou hmotu naneseme předtím, než půjdeme spát. Nesmýváme ji, protože látky šetřící pokožku působí celou noc. Také v boji proti celulitidě má kombucha dobré účinky. Čajová houba může přispět že se příznaky doličkové pokožky zmírní. Samozřejmě dbáme zároveň na vyváženou a rozmanitou stravu. A také pohyb je nedílnou součástí zmírnění celulitidy při použití kombuchy. Kombucha blahodárně působí i v koupeli. Něžným a příjemným způsobem stimuluje tělesné funkce, ošetřuje pokožku a její kyselý ochranný faktor. Také hubnutí s kombuchou přináší radost z kladných výsledků používání kombuchy při dietě. Kombuchu můžeme do svého postního plánu zahrnout. Dodává množství příznivých, výživných a vitálních látek jako jsou minerály a svým obsahem kyseliny mléčné jemným způsobem podněcuje trávení. Během dne vypijeme jednu až tři skleničky asi tak 150 ml kombuchy. Samozřejmě ne najednou. Celkově tedy více než 0,75 l. Zároveň zahrňme do svého dietního jídelníčku i třeba jeden ovocný nebo zeleninový den.

Příprava kombuchy jako maska na pleť

Větší kus kombuchy rozkrájíme na kousky a v mixéru rozmixujeme na kaši. Takto vzniklou hmotu naneseme na obličej.

Kvasný čaj na oplachování vlasů

Uvaříme čaj, přidáme cukr a necháme zchladnout. Nakonec přidáme čajovou houbu a všechno necháme ve sklenici lehce přikryté kvasit. Houba má ráda, když stoji v klidu na teplém místě.

Kombucha v koupelové lázni

Do plné vany si nalijeme 0,5 litru kombuchy a koupeme se v ní asi dvacet minut. Optimální teplota vody je 30 °C až 35°C. Foto: Profimedia.cz
user-icon

autor Jovi

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena