Vaření.czMagazínJe libo kapr bez kostí?

Je libo kapr bez kostí?

Je libo kapr bez kostí?

Zanedlouho si většina z nás přinese domů vánočního kapra. Zvládáte jeho porcování bez zbytečné námahy? Nebylo by lepší, aby byl kapr na vašem talíři bez kostí? Nebo si chcete v rámci tradičních receptur vyzkoušet drobnou obměnu? To vše je možné.

15761×

Zabití a porcování

Zabití kapra (návod na videu) by mělo být především ohleduplné k rybě. Po zabití je podstatné příliš neotálet s vykucháním kapra (video ), aby se ryba nezačala kazit. Vykuchaného kapra je po odšupení (video) třeba naporcovat, a to bývá často kamenem úrazu.

Porcování kapra

Ne zřídka je vidět v našich domácnostech v akci kleště, kladiva, sekáčky a mnoho podobných nástrojů pro porcování a odstranění ploutví či kůže kapra. Pokud ale zvolíte postup, který natočil na video pro portál Třeboňský kapr známý propagátor sladkovodních ryb Petr Stupka, můžete si mnoho práce ulehčit.


Tipy pro domácí porcování kapra:

• Kůži z kapra stahujte až po naporcování

• Kapra porcujte po vykuchání na podkovy i s ploutvemi

• Ploutve vyřezávejte nožem z podkov kapra i s přilehlou kostí

• Podélným řezem podél páteře rozdělte podkovy na porce

• Z porcí odstraňte seříznutím žeberní kosti

Vykostění kapra

Z takto naporcovaného kapra je jen malý krůček k tomu, abyste si mohli vychutnat kapra bez kostí. Stačí prořezat mezisvalové kůstky v mase kapra tenkými podélnými řezy. Kostičky v mase kapra se tak stanou pro člověka nerozpoznatelné. Návod na prořezání kostí je opět možno shlédnout na videu.

Kdo trvá na odstranění kůže z kapra, doporučujeme kůži odstraňovat až v závěru porcování seřezáváním z porcí kapra (video).

Zakoupení kapřího filetu

Bezpracnou variantou je možnost zakoupit si v některém z hypermarketů filet z kapra připravený ve zpracovně ryb. V době Vánoc je tento produkt mnohem dosažitelnější než v průběhu roku.

Vánoční variace

Než se ale pustíte do přípravy kapra, zkuste se zamyslet, jestli by nestálo za to, vyzkoušet některou z vánočních variací s Třeboňským kaprem podle receptur od Petra Stupky.

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena