Jamie Oliver - kuchař bez čepice

Jamie Oliver - kuchař bez čepice

Jamie Oliver se narodil v květnu 1975. Již odmalička měl velice blízko ke své budoucí profesi, protože vyrůstal v restauraci svých rodičů The Cricketers v Essexu.

44949×

Jamie Oliver a kuchařské začátky

A možná právě proto, že mohl zblízka sledovat dění v kuchyni, si tak zamiloval vaření. V sedmi letech jej kuchaři zaměstnali loupáním brambor a podobnými drobnými úkoly. V jedenácti už byl zběhlý v přípravě zeleniny. A i když měl spoustu jiných zájmů, stejně jako ostatní kluci v jeho věku, kuchyně byla jeho nejzamilovanějším místem, kde trávil nejvíce volného času.

Postupně se zdokonaloval v kuchařském řemesle, na škole a především v restauracích, které jej zaměstnaly po škole. Učil se postupně nejrůznější speciality všech možných kuchyní, ale vždycky si šel svou vlastní cestou. Měl totiž odjakživa svou hlavu a dost energie na to, aby se prosadil. Možná právě proto si jej brzy všimli televizní producenti. Poprvé se před kamery dostal vlastně náhodou. Pracoval tehdy v restauraci River Café a účinkoval v dokumentu, který se o ní natáčel. Ihned po odvysílání se mu ozvalo pět produkčních společností, které měly zájem o Jamieho vlastní show o vaření.

Jamie Oliver a televizní show

Nakonec Jamie kývnul na nabídku Optomen Television. Hlavní myšlenkou show The Naked Chef (v překladu "nahý šéfkuchař" - u nás překládáno jako "šéfkuchař bez čepice") bylo ukázat televizním divákům, že není potřeba ani žádné zvláštní pomůcky, ani exotické a nedostupné suroviny a dá se vykouzlit velice chutné jídlo.

S Jamiem nakupujeme potraviny, účastníme se večírků a hostin pro jeho přátele, učíme se vařit výtečné a chutné jídla.

K televizním show se přidalo i několik Jamieho knížek, které jsou také populární po celém světě. Při vší téhle kuchařské práci se Jamie zvládnul oženit a se svou ženou Jools má dvě malé dcery.

Na našich obrazovkách můžete Jamieho sledovat asi od roku 2001. Od té doby televize Nova několikrát zopakovala jeho kuchařské show, ta poslední se jmenovala "Roztančená kuchyně“.

Jamie Oliver dnes

Dnes Jamie Oliver vlastní restauraci v Londýně, cateringovou společnost, která dává práci nezaměstnaným lidem, dále točí své show, vydává knihy. Má své vlastní internetové stránky, na kterých najdete spoustu receptů, ale také Jamieho deník. Mimo jiné vařil také pro Tonyho Blaira a jiné známé osobnosti.

Ano, Jamie není jen obyčejný kuchař, ale celebrita jako kterákoliv herecká nebo pěvecká hvězda. Zlé jazyky tvrdí, že mu sláva hodně stoupla do hlavy a že se z něj stal nafoukanec s hvězdnými manýry. Ale ač se mi zdá, že je to celkem na škodu - o tomhle se na vlastní oči asi nepřesvědčíme.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena