Vaření.czMagazínJalbka a křížaly

Jalbka a křížaly

Jalbka a křížaly

Znáte něco lepšího než sladké a zdravé jablíčko? Já ne, je to snad nejlepší a nejzdravější svačina pod sluncem! Zažene vám chutě na sladké a navíc vás ještě osvěží.

17742×
Jablka jsou velkým zdrojem vitamínu C, který je důležitý pro naši imunitu. Červená jablka obsahují mnohem více vitamínu C než zelená. Jablka jsou málo kalorické a mají vysoký obsah fruktózy, která se vstřebává pomaleji a napomáhá tím udržovat v krvi stálou hladinu cukru. Naše babičky používali jablka jako lék proti zácpě a zase dušená jablka pomáhají proti průjmu. Při kupování jablek vybíráme vždy jen kusy, které jsou pevné na dotek a nemají na sobě hnědé skvrny. Naše jablka mají prý nejlepší chuť i kvalitu, když na podzim dozrávají. U nás se dá sehnat až 60 různých druhů jablek, ale bohužel nejsou všechny dostupné v obchodech. Mimo sezónu se nakupují nejčastěji jablka zahraniční, které je nejlepší skladovat v chladu. Zabraňuje se tak zbytečnému dozrávání a jablka tak vydrží mnohem déle. Mnohdy až několik měsíců. Sušená jablka - křížaly jsou oblíbená již od dávných dob. Už Egypťané oceňovali jejich trvanlivost. Jablka byla jednou z plodin, kterou tenkrát vysadili jako první. Sušení je vlastně nejstarší způsob konzervace. Ve Středověku navlékaly hospodyně sušená jablka na šňůru. Vysušením se totiž přírodní cukry koncentrují a sušená jablka jsou vysokým zdrojem sacharidů, které se velice rychle přeměňují na energii, a to je výborné třeba pro sportovce. Sušená jablka nám také dodávají mnoho vlákniny a železo, ale vitamin C se bohužel při sušení ztrácí. Dopřávejte si tedy do sytosti jablek a křížal, jsou velice zdravé, i když v sušené formě kalorické. Lepší jablíčko než tabulka čokolády. Foto: Photos.com
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena