Vaření.czMagazínJak vypadá moderní kuchyň

Jak vypadá moderní kuchyň

Jak vypadá moderní kuchyň

Trend současných kuchyní se nese ve znamení chromu, hliníku, nerezu, skla a křiklavějších barev. Nechte se inspirovat aktuálními trendy v roce 2005.

12796×
Doba, kdy člověk pořizuje kuchyň "na celý život" je nenávratně pryč. Díky tomu je při zařizování kuchyně možné počítat více s trendy prvky. V současnosti jsou velmi módní kuchyně s jednoduchou linií a hladkými tvary. Převládá použití materiálů jako je chrom, hliník, nerez a sklo. V barvách vede například křiklavě červená či modrá. Prodejci v kuchyňských studiích se dnes mnohem více setkávají s přáním klientů na futuristické, prudce moderní pojetí linky. Většina domácností je nově a moderně zařízená, proto ani kuchyň v tomto směru nesmí zaostávat. Módě nepodléhá jen kuchyňský nábytek, ale i spotřebiče. I zde už delší dobu vede nerezové provedení, a to jak u chladniček, trub, sporáků, myček, tak i digestoří.

Vedou hladké, snadno udržovatelné plochy

Ideální kuchyně je podle toho, co si přejí klienti, i toho, co doporučují specialisté na kuchyně, dokonalá zpracováním i vzhledem, přitom však jednoduchá, a hlavně účelná. Složitě zdobená dvířka, do jejichž rýh a spár se rychle usazovaly nečistoty a mastnota, pomalu ustupují, na jejich místo přicházejí hladké, snadno udržovatelné plochy. I klasické pracovní desky už jsou na ústupu. Moderní je dnes použití umělého kamene například Corianu nebo HI-MACsu. Umělý kámen umožňuje především takzvané bezespárové provedení - ať si vymyslíte sebesložitější tvar, různé výšky pracovních ploch v kuchyni nebo jejich oblé provedení, vše lze vyrobit z jediného kusu (tedy třeba z deseti, ale vzhledově z jediného) a beze spár i s dřezem. Vydrží výrazné mechanické namáhání i teploty nad 200 °C. Ani vylitý borůvkový kompot s deskou z umělé kamene nic neudělá, použité materiály jsou totiž nenasákavé. Dnešní moderní kuchyně musí být zkrátka nenáročná na údržbu, a hlavně vybavena všemi praktickými spotřebiči, které ulehčují práci. ( Zdroj: www.idnes.cz, foto: Profimedia)
Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena