Vaření.czMagazínJak připravit piknik

Jak připravit piknik

Jak připravit piknik

V létě není nic příjemnějšího, než si vzít pár dobrůtek a vyrazit do přírody. Takto v přírodě se přeci jedlo už ve středověku. Ať už se chystáte na romantický piknik ve dvou, nebo na dobrodružnou akci s dětmi, mám pro Vás pár nápadů a rad.

28958×

Výběr místa

Nejprve bychom si měli ujasnit, zda chceme trávit čas ve stínu nebo na sluníčku. Důležité je vhodně si vybrat místo pro naše občerstvení. Nejlepší je samozřejmě rovná plocha, ale není to podmínkou. Pozor bychom si měli dát na kamínky a větvičky. Základem je něco, na co si můžeme sednou. Většinou to bývá deka. Dobře nám může posloužit prostěradlo, nebo i ubrus. Je však dobré vzít pod ni něco nepromokavého. Hlavně při ranním pikniku v lese.

Co vzít s sebou

Pokud máme vybrané a připravené místo, je další otázkou: "Co vzít s sebou a do čeho?" Ve spoustě časopisech i internetu preferují piknikové koše. Myslím, že není důležité mít koš za několik tisíc korun. Stačí obyčejná plastová přepravka, kterou seženeme téměř všude. Ještě lepší bývá chladící taška či box. Důležité je si piknik pěkně užít. Pokud však piknikujeme často a máme rádi praktičnost a komfort, můžeme si piknikový koš pořídit. Velice praktický je také piknikový batoh. Záleží na možnostech.

Jaké lahůdky si připravit

Důležitý dostatek tekutin. Pokud se jedná o děti, sama asi nejlépe víte, co vaše ratolest nejradši pije nebo co může či musí pít. Na posezení v přírodě s drahou polovičkou můžeme přibalit láhev vína. Je třeba dát pozor na to, že v těchto parných dnech alkohol bude stoupat více do hlavy. Možností, jakými dobrotami naplnit košík, je nepřeberné množství. Je to hodně individuální. Každý z nás máme rádi něco jiného. Můžeme použít ovoce. Meruňky, broskve, třešně, jablka, pomeranče, nebo meloun určitě osvěží. Na piknik můžeme použít také běžně vařená jídla jako svíčkovou. Oblíbená jsou pečená masa. Také ale můžeme připravit obloženou mísu z uzenin, sýrů a zeleniny. Další z mnoha možností jsou saláty, jednohubky nebo chlebíčky. Je však dávat pozor na majonézu, která se v parných dnech lehce zkazí. Také můžete prostřít různé brambůrky, lupínky nebo arašídy. Stačí popustit uzdu fantazii. Náš prostřený "kouzelný" ubrousek by měl být barevný, výživný, ale taky by měl dobře vypadat. Podávat můžeme opravdu téměř cokoliv. Je ale potřeba dodržovat základní hygienická pravidla a masné výrobky uchovávat v chladu. Snadno se může stát, že si z krásného pikniku přivezeme přinejmenším střevní potíže. Jídlo zásadně nenecháváme na slunci.

Na co nezapomenout?

Potřebovat nebudeme jen potraviny, ale různé talíře, příbory a skleničky. Zvolit, zda vzít papírové, plastové, skleněné nebo keramické nádobí ,zůstává na nás. Volit bychom měli podle terénu a podle toho, jestli jedeme jen s přáteli nebo i s dětmi. Neměli bychom zapomenout na příbory, porcovací nože a vývrtky, pokud je to třeba. Přibalit bychom měli ubrousky, kapesníky a také igelitovou tašku na odpadky. Pokud piknikujeme s dětmi, měli bychom mít v zásobě taky trochu čisté vody a nějakou látku na otření nenechavých dětských ruček a pusinek. Máte vlastní zkušenosti a vychytávky, jak co nejlépe a jednoduše stolovat v trávě? Podělte se s námi o ně v diskuzi pod článkem. Foto: Photos.com
Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena