Vaření.czMagazínGril s udírnou

Gril s udírnou

Gril s udírnou

Na úvod prázdnin rodiče připravili zahradní párty s občerstvením. Lahůdky se připravovaly na novém multifunkčním grilu s udírnou.

7170×

Gril/udírna

Multifunkční gril 3v1 vám umožní doma udit, grilovat a opékat. Gril se skládá ze tří na sebe nastavitelných částí, které po rozložení lze použít jako ohniště a vyšší gril nebo složený jako uzavřenou udírnu. Dvě spodní rozložitelné části jsou opatřeny dvířky pro přikládání a kontrolu ohně. Součástí vrchního poklopu je zabudovaný kulatý teploměr se stupnicí do 300 °C. Příslušenstvím grilu jsou i dvě tyče určené pro zavěšení dobrůtek k uzení. Průměr grilu je 40cm a celková výška složeného grilu je 80cm.

Udírna

Udírna, tak nezvyklá pro letní grilování nás mile překvapila. Zatopili jsme v ohništi a na horní rošt jsme dali klobásy a uzená kuřecí stehna. Gril jsme přiklopili a už stačilo jen kontrolovat teplotu, která se dá regulovat přivíráním a otevíráním malého kolečka v poklopu. Taktéž je možno pro snížení teploty otevírat ohniště nebo žhavé uhlíky mírně pokropit vodou. Během 15 minut byly jak klobásy tak stehýnka vyuzené a bez otáčení. Ihned po otevření se vyvalila nádherná vůně a ta chuť se s grilovanými klobásami nedá srovnávat. Příště proto musíme vyzkoušet delší pozvolné uzení klobásek přímo na tyči.

Gril

Dvě spodní části, ohniště a gril, ve složení představují vlastně klasický gril, stejný jako mnoho ostatních. Nad žhavé ohniště jsme na rošt rozložili naložené kuřecí maso, přidali na větší plátky nakrájené papriky a několik koleček čerstvého ananasu. Vše jsme několikrát otočili, abychom na mase i zelenině docílili efektu mřížky a za 15 minut byla i tato dobrůtka hotova. Připravené dobrůtky by se také mohly přiklopit a nechat ještě chvíli přiudit.

Ohniště

Na ohniště, vzniklé po odstranění dvou horních dílů grilu, přiložíte místo dřevěného uhlí pár menších polínek a děti mají klasický táborák. Stačí naříznout pár špekáčků, napíchnou je na opékací jehly, posadit se kolem ohniště do kruhu a opékat. Nám dospělým v chladném večeru ohniště posloužilo i jako přírodní zásobárna tepla.

Musím říci, že tento rodinný večer se velice vydařil a připravené pokrmy byly opravdu chutné. Pokud se chystáte kupovat gril, můžu vám gril s udírnou jen doporučit.

Foto: Pixmac.cz
user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena