Vaření.czMagazínGastronomie a léčivé prameny aneb Pobyt v Mariánských Lázních si opravdu užijete

Gastronomie a léčivé prameny aneb Pobyt v Mariánských Lázních si opravdu užijete

Gastronomie a léčivé prameny aneb Pobyt v Mariánských Lázních si opravdu užijete

Patříte mezi milovníky dobrého jídla a pití? Pak určitě musíte alespoň jednou zavítat do Mariánských Lázní, které se nachází v západních Čechách a patří mezi lázně proslulého západočeského lázeňského trojúhelníku.

177×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

 

Město je známé jako park ve městě nebo město v parku, jeho nedílnou součástí jsou všudypřítomné parky, které lákají k procházce nejen po dobrém jídle. I toho si tady užijete do sytosti. Ve městě totiž najdete hned několik restaurací, které potěší vaše chuťové buňky.

Lázně nejsou jen o procedurách

Do lázní člověk nejezdí jen za procedurami, s kručícím žaludkem by si je navíc nikdo neužil. Tělo je jeden celek, aby bylo zdravé a spokojené, je třeba ho potěšit ve všech ohledech. I co se jídla týče. V Mariánských Lázních to dobře vědí, můžete si tak kromě stylového ubytování dopřát i jedinečné gastronomické zážitky.

Kam v Mariánských Lázních za dobrým jídlem?

Restaurací je tu hodně, záleží na tom, jakou kuchyni máte nejraději. Na své si přijdou jak milovníci české kuchyně, tak i těch světových.

·        Na českou moderní kuchyni se zaměřuje Restaurace Doma, kterou najdete v hotelu Villa Regent. Vaří zde hlavně z kvalitních lokálních surovin, drží se hesla, že „DOMA je tam, kde je vám dobře.“

·        Poctivou českou gastronomii v moderním pojetí vám představí i Restaurace Villa Patriot, která se pyšní několika cenami z různých gastronomických festivalů.

·        Chcete českou klasiku? Vydejte se do stylové České hospůdky.

·        Na rybích specialitách si pochutnáte v Restauraci U pidly.

·        Italskou a španělskou kuchyni úspěšně propojili v Restauraci a tapas baru Medité. Víte, že tuhle restauraci si oblíbil i herec Lukáš Hejlík, který ji zařadil na svou Gastromapu?

·        Na pizze si pochutnáte v Restauraci La Bella Vita nebo v Restaurantu Tabarin.

·        Sladké palačinky, ovocné knedlíky a skvělé domácí zákusky vám nabídne RP Café, kde se můžete nasnídat, nasvačit, naobědvat i navečeřet.

Komerční prezentace

Náš tip: Nezapomínejte ani na pitný režim, ochutnejte některý ze zdejších minerálních pramenů

Co by to bylo za lázně, kdyby tam nevyvěral žádný léčivý minerální pramen? Mariánské Lázně se pyšní přímo ve městě 40 vývěry, v okolí jich pak najdete víc než 100. Všechny jsou studené a využívají se hlavně k léčbě onemocnění močového ústrojí.

V prostředí lázeňského parku najdete Ferdinandův pramen

Je nejstarším písemně doloženým zdejším mineralizovaným pramenem. Má typicky slanou chuť díky Glauberově projímavé soli.

Jedním z nejstarších pramenů je také Křížový pramen, který najdete nedaleko od Hlavní kolonády a Zpívající fontány

Jde o hodně slanou a hodně mineralizovanou vodu, která se využívá zejména při léčbě nemocí trávicího ústrojí.

Pozitivní účinky na dýchací ústrojí má Lesní pramen

Lesní pramen vyvěrá v krásném parku za divadlem. Obsahuje hodně bikarbonátu a sodíku, lidé se srdečními problémy a vysokým tlakem by se mu ale měli vyhnout.

Nejproslulejší je Rudolfův pramen

Využívá se zejména u zánětlivých onemocnění močových cest, obsahuje hodně vápníku. Můžete ho popíjet nebo se v něm koupat. Najdete ho v pavilonu Křížového pramene a v „Malé kolonádě“ pod kostelem Nanebevzetí Panny Marie spolu s Karolininým pramenem.

Komerční prezentace

Karolinin pramen má vysoký obsah hořčíku

Najdete ho v „Malé kolonádě“, obsahuje hodně hořčíku, má silné diuretické účinky. Doporučuje se jak při léčbě ledvinových kamenů, tak při svalové únavě a bolestech pohybového aparátu.

Ambrožovy prameny lásky vás očarují

Najdete je v parčíku mezi Centrálními lázněmi a hotelem Nové Lázně. Mají vysoký obsah železa a osvěžující chuť. Je s nimi spojena legenda plná vášně, přezdívá se jim „prameny lásky“. J.W.Goethe je při svých pobytech v Mariánských Lázních popíjel a podle legendy jen díky nim udržel krok se svou mladičkou láskou Ulrikou von Levetzow.

 

 

 

user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena