Vaření.czMagazínChladničky a mrazničky

Chladničky a mrazničky

Chladničky a mrazničky

V době předvánoční možná někteří z nás vybírají dárky právě mezi sortimentem "bílé techniky". Jde o domácí elektrické spotřebiče - např. sporáky, myčky nádobí, pračky, sušičky, nebo chladničky a mrazničky.

10601×

Protože nákup těchto pomocníků není zpravidla nákupem na pouhý jeden rok, je o to důležitější, aby za vybranou značkou spotřebiče stála také dobrá kvalita a technologické zázemí. Jak si ale poradit s výběrem té správné značky, podle čeho posuzovat správnost naší volby, abychom byli s novým spotřebičem spokojeni po delší dobu a nemuseli v krátké budoucnosti řešit opětovně problém výběru? Sledujme tedy ty nejdůležitější a dnes nejnovější parametry, které by zároveň měly odpovídat našim požadavkům.

Chladničky

Inteligentní chladničky, které vyžadují naši minimální obsluhu. Jak fungují a co všechno svým uživatelům zjednodušují?

Šestý smysl

Novinkou u chladniček jsou senzory, které doručí informaci o změně teploty do kontrolního centra. To pozná, kdy je potřeba zapnout kompresor, aby byla udržena teplota stále na optimální úrovni. Senzor zaznamená velice citlivě každou změnu teploty po otevření dvířek chladničky a obnoví teplotu potravin. Chladničky takto vybavené mají vedle obvyklých označení také označení "6.smysl".

Beznámrazový systém

Šestý smysl se týká také beznámrazového systému, obvykle označovaného Total No Frost. Ten zabezpečuje rovnoměrné a dokonalé proudění vzduchu uvnitř chladničky, tím i hygienické uchování potravin a snižuje tvorbu vlhkosti.

Kontrola klimatu

Technologie 6.smysl - Climat Control reaguje na změny teploty a udržuje optimální vlhkost. Jídlo v chladničce pak zůstává díky vnitřnímu klimatu stále čerstvé.

Mrazničky

Jestliže vložíme do mrazničky vybavené technologií šestý smysl nové nezamražené potraviny, automaticky se spustí speciální rychlomrazení. Po řádném zmrazení potravin se šestý smysl automaticky vypne a mraznička pokračuje v normálním chodu. Potraviny v takové mrazničce jsou uchovávány v optimálních podmínkách při přesné kontrole teploty. Zachovávají si tak své vitamínové hodnoty a minerály.

Na závěr

Vedle rozhodujících parametrů, které bychom měli při výběru a následujícím nákupu domácích pomocníků sledovat, je důležitým hlediskem také volba značky spotřebiče. Na našem trhu je dnes velký a dostatečný výběr kvalitních značek - jmenujme například značky AEG, Bosch, Elektrolux, Fagor, Zanussi a další. A nezapomeňme, že vhodnou volbou chladničky a mrazničky do svých domácností můžeme dosáhnout v celku vysoké úspory elektrické energie. Podobnými kroky bychom se měli řídit i při výběru ostatních spotřebičů, které v našich domácnostech dosluhují, nebo stále ještě chybí.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena