Vaření.czMagazínBylinkami proti migréně

Bylinkami proti migréně

Bylinkami proti migréně

Mnozí z nás jistě znají nepříjemně pronikavou bolest hlavy, která se nečekaně vrací znovu a znovu. Tabletky proti bolesti na ni nepomáhají. Co takhle dát šanci přírodní medicíně?

14539×

Již před mnoha lety lidé věděli, že bylinky mají léčivou moc. Proto jich hojně využívali na nejrůznější neduhy. Bohužel současná medicína na ně trochu zapomíná a dnešní hospodyňky využívají některé druhy těchto rostlin ryze pro kuchyňské účely.

Na migrénu účinně působí zejména dvě známé bylinky. Jednou z nich je list řimbaby obecné, který se právem stal primárním léčivem této urputné bolesti hlavy. Sníme-li malý až střední, čerstvý nebo zmrazený list vložený mezi dva plátky chleba třikrát denně, můžete snížit intenzitu a frekvenci migrén až o 70 %, zatímco nejúčinnější lék na našem trhu má v současnosti 50 % účinnost. Z řimbaby můžeme rovněž připravit čaj. Dva šálky denně plně ostačí. Účinek je ale pozvolný, někdy trvá až 6 měsíců než se dostaví výsledky. Proto je třeba obrnit se trpělivostí a nevzdávat se po pár dnech neúspěchu. List řimbaby ale není vhodné používat v době těhotenství, protože může působit na dělohu.

Druhou účinnou bylinkou je levandule, kterou lze dobře kombinovat s kozlíkem lékařským. Nálev z levandulových květů stačí pít třikrát denně nebo můžeme použít levandulovou silici. Jednou kapkou potřeme spánek a bolest hlavy zaručeně ustoupí. Standardní nálev z kozlíku je užitečný při bolestech hlavy způsobených nervovým napětím.

Používáte jiné bylinky proti migréně? Napište nám je.

Foto: Profimedia.cz

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena