Vaření.czMagazínBoj s celulitidou

Boj s celulitidou

Boj s celulitidou

Mnoho žen má nepříjemné problémy s celulitidou. Nezáleží na věku, nezáleží na postavě. Pokud se projeví, nejde o nemoc, ale vlastně o projev ženství.

13326×

Celulitida nás nemine, nevyhne se jí žena mladá a štíhlá. Zprvu nebývá tolik vidět, později však ženy s obavami ukazují nohy. Co s tím udělat?

Rys ženskosti

Celulitida neboli pomerančová kůže je pro ženy druhotným pohlavním znakem. Změny podkožního vaziva jsou způsobeny hlavně ženskými pohlavními hormony. Je projevem ženství, není tedy nemocí.

Obsah tuku

Celulitida postihuje boky, stehna, hýždě. Důlky a hrbolky ale nejsou jen nadměrnou zásobou tuku. Právě pohlavní hormony u žen způsobují změny podkožního vaziva, které pak vytváří jakési "kapsičky", ve kterých se tukové buňky shlukují. Kůže je pak hrbolatá a nevzhledná.

Jak na celulitidu?

Z televizních reklam, z časopisů a letáků víme, že existuje dostatek účinných přípravků v podobě krémů. Nestačí však pouze postižené partie natírat, ale je důležité pravidelně je masírovat. Pokud se k tomu dodržuje pravidelná aktivní činnost a nastolí se změna stravovacích návyků, pak bude boj s celulitidou výrazný a účinný.

Zásady pro boj s celulitidou

Zásad pro boj s celulitidou není mnoho - vlastně jde o informace, které by měl každý dodržovat, pokud chce zdravě jíst a žít.

Pohybem proti celulitidě

Zpevňováním svalů dojde k redukci tukových zásob, rozproudí se míza v cévách. Vhodné jsou aktivity, které stejnoměrně zatěžují horní i dolní partie těla - pohyb na kolečkových bruslích, v zimním období jízda na běžkách, v domácích podmínkách cvičení na orbitrecu.

Správnou výživou proti celulitidě

Je nutné změnit - ozdravit výživu. Omezit tuky, cukry a umělé konzervanty, doplnit minerály a vitamíny spolu se stopovými prvky. Více pít bylinné čaje a konzumovat potraviny, které podporují činnost jater. Zelenina, ovoce, mořské ryby a vláknina by měly být zastoupeny v denním jídelníčku. Naopak omezit by se měl přísun kávy, nadměrné a opakované přejídání a kouření.

Vytrvalostí proti celulitidě

Vytrvalost v boji s celulitidou je velice důležitá. I tady totiž existuje možnost "jojo-efektu".

Další účinné možnosti

Balzámové koupele, voňavé krémy, které se pravidelně vmasírují do postižených partií, kartáčování. Ale především klid, život bez stresu - to jsou velice důležité faktory, které také ovlivní boj s celulitidou.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena