Barový pult jako moderní součást kuchyně

Barový pult jako moderní součást kuchyně

Barový pult není jen zajímavým a moderním zpestřením domu či bytu. Je také praktickým pomocníkem.

26157×

Barový pult v malé i velké kuchyni

Ve velké kuchyni jsou možnosti umístění barového pultu široké. Pult může sloužit jako místo, kam posadíte návštěvu, a přitom připravíte kávu nebo čaj. V kuchyni malých rozměrů lze zase barovým pultem nahradit jídelní stůl. Počítejte ale s tím, že jeden člověk potřebuje k pohodlnému stravování alespoň 45 cm jídelní plochy. Celá rodina najednou se tedy u barového pultu rozhodně nenají.

Kam s barem?

Barový pult může přiléhat ke stěně, stát v místnosti samostatně nebo přecházet z pracovní plochy a sloužit při vaření jako prodloužená pracovní deska. Exkluzivně působí umístění baru mezi kuchyní a obývacím pokojem. Zajímavé je také umístění pod oknem, zde budou ale klasické barové židle příliš vysoké.

Materiál a rozměry baru

Výška baru by měla korespondovat s výškou barových židliček - ideální umístění desky stolu je 30 - 40 cm nad sedátkem barové židle. Šířku baru volte podle toho, zda jej chcete využívat jako jídelní stůl nebo jen jako koutek pro návštěvu. Pokud zvolíte barový pult přecházející z pracovní plochy, volte stejný materiál. Může jít o dřevo, dřevotřísku, kámen, cihlu nebo mramor. Musí ale ladit s ostatním nábytkem. Nechejte pracovat fantazii i při výběru tvaru - kromě klasického obdélníkového si můžete troufnout i na elipsu nebo ovál, tvar písmene L nebo T.

K baru patří dobrá barová židlička

Nabídka barových židlí je dostatečně pestrá, abyste si našli to své. Také jejich výběr by měl podléhat typu využití barového pultu. K pultu sloužícímu k posezení u vína či povídání s přáteli si můžete dovolit dražší židličky s koženým nebo semišovým sedátkem a pohodlnými opěradly, k pultu nahrazujícímu jídelní stůl však raději přistavte židličky s dobře omyvatelným dřevěným nebo umělohmotným sedátkem. Sedátko by mělo být umístěno cca 80 cm nad podlahou.

Jaké zvolit světlo a barvy?

Při výběru barvy buďte opatrní. Moderní je červená, způsobuje ale neklid až agresivitu. Mnohem vhodnější jsou teplé tóny, které uklidňují a podporují chuť k jídlu. Dávejte také přednost jedné barvě v několika odstínech než mnoha různým barvám. Také na světle záleží. Nejpraktičtější je v tomto případě svítidlo které zastiňuje polovinu obličeje. Tuto funkci dobře splňují bodová světla.

Vychytávky pro váš bar

Velmi praktickou součástí baru je vestavěná skříňka, ale uložit pod něj můžete také malou barovou lednici nebo police na víno. Pult lze také namontovat jako vysouvací nebo sklápěcí desku a k nim dokoupit praktické sklápěcí židle.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena