Aloe Vera

Aloe Vera

Tato stálezelená rostlina je po právu nazývána královnou všech léčivých rostlin. Její příznivé účinky na lidské zdraví jsou, nebojím se říci, nepřekonatelné.

17156×

Původ a historie objevení Aloe Vera

První zmínka o této léčivé rostlině je stará již více než 6000 let. A objevena byla v Egyptě. Používali ji Egypťané, Číňané, Aztékové i Mayové. Od Egypťanů se dostala k Řekům a Římanům. Střední a severní Evropa ji poznala až v desátém století. Byla používána jako krášlící prostředek. Byla používána jako lék při poranění malého i velkého rázu, ale i jako potrava. Od pradávna byla právem považována za posvátnou.

Co Aloe Vera obsahuje?

Aloe je na světě přes tři sta druhů. Pro léčebné účinky a kosmetické přípravky je nejvhodnější Aloe Barbadensis Miller neboli Aloe pravá. Z této rostliny je využíván obsah listů starých minimálně 18 měsíců. Jedná se o gel složený z 96% vody a 4% dalších přes dvě stě známých látek s farmakologickými účinky. Těmi nejpodstatnějšími jsou vitamíny, pro správnou funkci metabolismu, minerály, které taktéž potřebujeme pro správný chod metabolismu, aminokyseliny, které jsou nezbytné pro život, mastné kyseliny, působícími protizánětlivě, dále jsou to saponiny, které brání tělo proti bakteriím, virům plísním a kvasinkám, antrachinony působící proti bolesti mají antivirové a antibakteriální účinky.

Kde Aloe působí?

Aloe působí na vrstvu buněk, tvořící největší orgán našeho těla – kůži a sliznice. Dále působí na správnou funkci imunitního systému.

Shrneme-li její účinky, dostaneme bohatý výčet účinků. Působí protialergicky a protizánětlivě, ničí bakterie a viry, tlumí a odstraňuje bolest, zvyšuje obranyschopnost organismu, léčí popáleniny, plísně a urychluje hojení ran. Snižuje riziko nádoru, pomáhá při únavě.

Základem léčby kožních onemocnění je užívání čistého gelu z Aloe. Avšak je nutné zdůraznit, že přes veškeré své léčebné účinky není možno touto rostlinou nahradit léky, spíše ji použít jako doplněk léčby. Aloe pomáhá dokonce snižovat některé nežádoucí účinky léků. Užívání gelu však není vhodné pro těhotné a lidi s transplantovanými orgány. Aloe pomáhá při léčbě nadváhy a dalších civilizačních onemocněních jako jsou alergie, ekzémy, žaludeční obtíže, rakovina prsu, rakovina tlustého střeva, poruchy trávení, chronická zácpa, žaludeční vředy, vysoký krevní tlak, diabetes, arterioskleróza, bolesti kloubů a svalů, onemocnění krevního oběhu.

Na závěr

Z výše uvedeného je zřejmé, že Aloe působí skutečně ve všech oblastech lidského zdraví a napomáhá k léčení různých druhů onemocnění. Nemůže sice nahradit léky, avšak může podporovat zdárnější a rychlejší postup léčení. Proto si troufám tvrdit, že Aloe je zázračná rostlina, která je pro lidstvo nepostradatelná.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Fendryska

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena