Vaření.czMagazínAktuální informace k počtu onemocnění listeriózou

Aktuální informace k počtu onemocnění listeriózou

Aktuální informace k počtu onemocnění listeriózou

Přinášíme vám aktuální informace týkající se počtu nakažených osob listeriózou. Pokud vás zajímají čísla a tisková zpráva Ministerstva zdravotnictví ČR, rozhodně čtěte dále.

10798×
Od 1. ledna do 31. prosince 2006 bylo na území ČR hlášeno 62 případů onemocnění listeriózou, pět dalších případů se v současnosti prověřuje. Znamená to, že od poslední informace MZ podané médiím přibylo 15 ověřených případů (v 51. týdnu roku 2006 to bylo 47 potvrzených a 10 prověřovaných případů). V prosinci bylo na toto onemocnění zaznamenáno jedno úmrtí. Celkem bylo v roce 2006 hlášeno 8 případů úmrtí v důsledku onemocnění listeriózou (včetně jednoho novorozence). Toto číslo zahrnuje šest úmrtí od začátku roku do konce listopadu, o nichž jsme již informovali. Nově k nim přibylo již zmiňované jedno úmrtí v prosinci a také jedno úmrtí, k němuž došlo sice v červnu, ale přišlo se na něj až nyní při aktivním vyhledávání a kontrole dostupných údajů (chybu zřejmě udělala mikrobiologická laboratoř, která zjištění listeriózy u zemřelé nenahlásila). Vzhledem k poměrně dlouhé inkubační době, která u listeriózy může trvat až 70 dní, je možné, že budou dohlašovány další případy onemocnění. Proto dnes lze těžko další vývoj nemocnosti odhadnout. Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR - tisková zpráva z www.mzcr.cz
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena