5 zajímavostí o značce Zwilling, které jste možná nevěděli

5 zajímavostí o značce Zwilling, které jste možná nevěděli

Značka Zwilling nepředstavuje pouze dokonale ostré nože té nejvyšší kvality, které příjemně padnou do ruky, ale jde o rodinu výrobků, co vám zpříjemní každodenní i slavností vaření. Pusťte do kuchyně úžasné technologie a chytré nápady s hlubokými historickými kořeny.

Rady
995×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah
1.LOGO S DVOJČATY
Logo značky J. A. Henckels se od založení v roce 1731 již pětkrát změnilo, hlavní motiv byl ale vždy ponechán. V podobě, jak ho dnes znáte, tedy dvě malé bílé postavičky na červeném podkladu, je formát, který Zwilling používá posledních bezmála 50 let. Co ale bylo motivem pro dvojčata? Den založení značky. Firma Zwilling vznikla 13. června 1731, kdy je zvěrokruh ve znamení blíženců.

2.KVALITA NA PRVNÍM MÍSTĚ
Když vezmete nůž Zwilling do ruky, na první dotek poznáte, že je něco jinak. Naprosto se odlišuje od všech nožů, které jste dosud poznali. Pokaždé, když se budete chystat vařit, opravdu kvalitní nůž změní váš celkový přístup. Budete si užívat celý proces, a to už od začátku, tedy přípravy surovin. Za perfektní uživatelský zážitek při práci s nožem Zwilling může prvotřídní materiál, moderní technologie a jedinečný výrobní proces.

3.POKROK NEZASTAVÍŠ
Začátky velkých věcí bývají skromné. V případě značky Zwilling to byla malá kovárna v Solingenu, kde se vyráběly nože a čepele pro jinou celosvětovou společnost. Postupem času, jak firma sílila, osmělila se k větším krokům. Při nahlédnutí do historie tak můžeme zmínit milníky jako otevření první samostatné prodejny v Berlíně (1818), výhra hlavní ceny na World Fair in Paris (1855), patentování technologie ostření FRIODUR® (1939) nebo obchod Zwilling Culinary World v obchodním centru Taikoo Hui v Šanghaji (2018).

4.RODINA ZNAČEK
Rodina Zwilling nejsou jenom nože. Pod křídla této firmy spadají i další luxusní značky. Víte, které to jsou?

- Staub, který vyrábí ikonické hrnce ve tvaru dýně ze smaltované litiny pro pomalé vaření,
- Ballarini, výrobce nepřilnavých pánví, které si oblíbili známí šéfkuchaři,
- Miyabi, extrémně ostré japonské nože krásného řemeslného zpracování,
- Demeyere, nádobí z nerezové oceli z evropských stolů do vaší domácí kuchyně.

5.INOVACE V TECHNOLOGIÍCH
Aby měly nože Zwilling optimální stupeň tvrdosti oceli, byl vyvinut proces vytvrzování ledem. FRIODUR® je unikátní patentovaná technologie. Dokonalou geometrii pak zajišťuje kování z jediného kusu oceli. Zajímavostí je i fakt, že kuchyňské nůžky Zwilling jsou tak všestranným nástrojem, že se staly nejčastěji napodobovanými nůžkami po celém světě.

Značka Zwilling vás přiměje přemýšlet o jídle úplně jinak. Nejde jenom o okamžik, kdy se s rodinou či přáteli usadíme ke stolu, ale záleží na každém momentu přípravy od rozbalení potravin, krájení ingrediencí, na nepřetržitém ochutnávání a radosti ze zkoušení nových receptů. S výrobky Zwilling si budete užívat vaření od začátku do konce.
user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena