13 potravin ovlivňující váš sexuální život

13 potravin ovlivňující váš sexuální život

Dříve než sáhnete po pilulkách zlepšující erekci nebo afrodiziaku zvyšující libido, otevřete ledničku a prozkoumejte její obsah. Možná právě jídlo je tou příčinou, proč se ve vaší ložnici neděje nic zajímavého.

22607×

Ať se to může zdát jakkoli podivné, sex závisí na dobré cirkulaci krve a správně fungujícím krevním oběhu. To se týká obou pohlaví a má vliv nejen na dobré fungování, ale i na samotné uspokojení. Všeobecně známá afrodiziaka mnohdy působí pouze na naši mysl a samotné pilulky či kapky vzrušení nevyvolávají (tzv. placebo efekt), mnohdy působí jen na zlepšování prokrvování, k čemuž nám poslouží i častější konzumace některých potravin.

Ze všeho nejdůležitější je přestat tělo před sexem zatěžovat velkým množstvím špatných tuků a nahradit je tuky potřebnými, které jsou součástí níže jmenovaných potravin.

Potraviny ovlivňující sexuální funkce u mužů i žen

Vitamíny, minerály a hlavně omega 3-mastné kyseliny ovlivňují u mužů velmi pozitivně erekci, stejně tak pokrmy obsahující L-arginin. A protože erekci mají i ženy, pokud při vzrušení zmíníme zduření okolí pochvy a samotný klitoris, jídelníček je totožný i pro něžnější polovinu.

Při poruše erekce zařaďte do jídelníčku:

 • mořské ryby s vyšším množstvím tuku
 • ořechy (arašídy, vlašské ořechy, kešu, para ořechy)
 • tučnější mléčné výrobky
 • česnek
 • zeleninu
 • sóju ve všech podobách (jogurty, tofu, sójové mléko, sójové maso a další)
 • žen-šen
 • dýňová, tykvová, sezamová a jiná semínka
 • olivový olej
 • mořské plody a ústřice

Co je dobré pro naše srdce, je dobré i pro pohlavní orgány. Třeba častější konzumace sóji ovlivňuje produkci estrogenu. Kromě zdravotních účinků na zlepšování průběhu menopauzy, působí kladně na produkci "přírodních lubrikantů" vagíny, u mužů pozitivně působí na prostatu. Pozor by si však měly dát ženy po prodělané rakovině prsu, výrazná konzumace sóji by mohla zapříčinit její recidivu.

Z koření je doporučováno zakomponovat do pokrmů kari a zázvor, pikantní koření jako chilli, pepř a pálivější paprika působí jako přírodní afrodiziakum a podle průzkumů zlepšují milování.

Nápoje ovlivňující chuť na sex

Říká se, a možná z vlastní zkušenosti znáte, že sklenka alkoholu rozváže jazyk a později i jiné chutě. Více alkoholu však může sexuální apetit spíše zbrzdit a vás nebo partnera spíše uspat a snížit výkon (ne-li přímo zabránit erekci).

Pro start se k povzbuzení doporučuje bílé víno nebo sklenka sektu. Pivo vynecháme, tento mok utlumuje veškeré touhy.

A jdeme na sexuální zákusek

Ze sladkého koření je afrodiziakem skořice. Její vůni a účinky můžeme partnerce/partnerovi naservírovat na jakémkoliv dezertu nebo jí posypeme šlehačkou ozdobenou kávu či zmrzlinu. Zázraky dělá i čokoláda, zejména hořká a nejlépe rozehřátá na krémovou konzistenci.

Další faktory ovlivňující sexuální výkon

 • Obezita má u mužů za následek nízkou hladinu testosteronu a zabraňuje schopnosti erekce.
 • Hormonální nerovnováha a psychické faktory snižují chuť na sex u žen.
 • Stres, některé léky a únava je všeobecným zabijákem chuti na sex.
 • Přejídání - pokud chceme prožít vášnivou noc, pamatujme na to, že se nesmíme najíst k prasknutí. Po takovém jídle se nám chce nanejvýš spát a ne podávat výkony.

Chuť sperma ovlivní to, co jíte

Víte, že chuť sperma výrazně ovlivňuje to, co má muž naservírováno? Třeba po ananasovém džusu a banánech je chuť sperma nasládlejší a chutnější (doporučováno zařadit do jídelníčku). Naopak po chřestu chutná žlukle, po rýži a výrobcích z obilovin má až chuť hnilobnou (raději vynechat). Po časté konzumaci masa a slaných chipsů, křupek apod. chutná sperma výrazně slaně. Díky mléčný výrobkům bývá sperma hustší.

Čokoláda jako hlavní surovina: Dezerty a moučníky pro čokoholiky

Milujete čokoládu? Čokoláda byla vždy spojována s pocitem štěstí a v těchto pochmurných dnech si potřebujeme zlepšovat náladu. Vyzkoušejte 10 neodolatelných receptů!

Čokoláda

Chilli papričky v hlavní roli

Rozsah pálivosti chilli je obrovský. Tyto malé papričky patří mezi nejpěstovanější a nejpoužívanější koření na světě.

Chilli

Jak konzumovat mořské plody: Manuál, díky kterému se při stolování nezapotíte

Dovolená u moře - to je také ochutnávání místních specialit a lahůdek, třeba těch z mořských plodů. Bojíte se objednat si šneky, krevety či ústřice, protože nevíte, jak se správně konzumují? Seznamte se s naším manuálem a tentokrát si bez obav dopřejte, na co máte chuť.

Jak

Foto: Pixmac.cz

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

 • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

  Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena