Vaření.czMagazín13 potravin ovlivňující váš sexuální život

13 potravin ovlivňující váš sexuální život

13 potravin ovlivňující váš sexuální život

Dříve než sáhnete po pilulkách zlepšující erekci nebo afrodiziaku zvyšující libido, otevřete ledničku a prozkoumejte její obsah. Možná právě jídlo je tou příčinou, proč se ve vaší ložnici neděje nic zajímavého.

25264×

Ať se to může zdát jakkoli podivné, sex závisí na dobré cirkulaci krve a správně fungujícím krevním oběhu. To se týká obou pohlaví a má vliv nejen na dobré fungování, ale i na samotné uspokojení. Všeobecně známá afrodiziaka mnohdy působí pouze na naši mysl a samotné pilulky či kapky vzrušení nevyvolávají (tzv. placebo efekt), mnohdy působí jen na zlepšování prokrvování, k čemuž nám poslouží i častější konzumace některých potravin.

Ze všeho nejdůležitější je přestat tělo před sexem zatěžovat velkým množstvím špatných tuků a nahradit je tuky potřebnými, které jsou součástí níže jmenovaných potravin.

Potraviny ovlivňující sexuální funkce u mužů i žen

Vitamíny, minerály a hlavně omega 3-mastné kyseliny ovlivňují u mužů velmi pozitivně erekci, stejně tak pokrmy obsahující L-arginin. A protože erekci mají i ženy, pokud při vzrušení zmíníme zduření okolí pochvy a samotný klitoris, jídelníček je totožný i pro něžnější polovinu.

Při poruše erekce zařaďte do jídelníčku:

 • mořské ryby s vyšším množstvím tuku
 • ořechy (arašídy, vlašské ořechy, kešu, para ořechy)
 • tučnější mléčné výrobky
 • česnek
 • zeleninu
 • sóju ve všech podobách (jogurty, tofu, sójové mléko, sójové maso a další)
 • žen-šen
 • dýňová, tykvová, sezamová a jiná semínka
 • olivový olej
 • mořské plody a ústřice

Co je dobré pro naše srdce, je dobré i pro pohlavní orgány. Třeba častější konzumace sóji ovlivňuje produkci estrogenu. Kromě zdravotních účinků na zlepšování průběhu menopauzy, působí kladně na produkci "přírodních lubrikantů" vagíny, u mužů pozitivně působí na prostatu. Pozor by si však měly dát ženy po prodělané rakovině prsu, výrazná konzumace sóji by mohla zapříčinit její recidivu.

Z koření je doporučováno zakomponovat do pokrmů kari a zázvor, pikantní koření jako chilli, pepř a pálivější paprika působí jako přírodní afrodiziakum a podle průzkumů zlepšují milování.

Nápoje ovlivňující chuť na sex

Říká se, a možná z vlastní zkušenosti znáte, že sklenka alkoholu rozváže jazyk a později i jiné chutě. Více alkoholu však může sexuální apetit spíše zbrzdit a vás nebo partnera spíše uspat a snížit výkon (ne-li přímo zabránit erekci).

Pro start se k povzbuzení doporučuje bílé víno nebo sklenka sektu. Pivo vynecháme, tento mok utlumuje veškeré touhy.

A jdeme na sexuální zákusek

Ze sladkého koření je afrodiziakem skořice. Její vůni a účinky můžeme partnerce/partnerovi naservírovat na jakémkoliv dezertu nebo jí posypeme šlehačkou ozdobenou kávu či zmrzlinu. Zázraky dělá i čokoláda, zejména hořká a nejlépe rozehřátá na krémovou konzistenci.

Další faktory ovlivňující sexuální výkon

 • Obezita má u mužů za následek nízkou hladinu testosteronu a zabraňuje schopnosti erekce.
 • Hormonální nerovnováha a psychické faktory snižují chuť na sex u žen.
 • Stres, některé léky a únava je všeobecným zabijákem chuti na sex.
 • Přejídání - pokud chceme prožít vášnivou noc, pamatujme na to, že se nesmíme najíst k prasknutí. Po takovém jídle se nám chce nanejvýš spát a ne podávat výkony.

Chuť sperma ovlivní to, co jíte

Víte, že chuť sperma výrazně ovlivňuje to, co má muž naservírováno? Třeba po ananasovém džusu a banánech je chuť sperma nasládlejší a chutnější (doporučováno zařadit do jídelníčku). Naopak po chřestu chutná žlukle, po rýži a výrobcích z obilovin má až chuť hnilobnou (raději vynechat). Po časté konzumaci masa a slaných chipsů, křupek apod. chutná sperma výrazně slaně. Díky mléčný výrobkům bývá sperma hustší.

Čokoláda jako hlavní surovina: Dezerty a moučníky pro čokoholiky

Milujete čokoládu? Čokoláda byla vždy spojována s pocitem štěstí a v těchto pochmurných dnech si potřebujeme zlepšovat náladu. Vyzkoušejte 10 neodolatelných receptů!

Čokoláda

Chilli papričky v hlavní roli

Rozsah pálivosti chilli je obrovský. Tyto malé papričky patří mezi nejpěstovanější a nejpoužívanější koření na světě.

Chilli

Jak konzumovat mořské plody: Manuál, díky kterému se při stolování nezapotíte

Dovolená u moře - to je také ochutnávání místních specialit a lahůdek, třeba těch z mořských plodů. Bojíte se objednat si šneky, krevety či ústřice, protože nevíte, jak se správně konzumují? Seznamte se s naším manuálem a tentokrát si bez obav dopřejte, na co máte chuť.

Jak

Foto: Pixmac.cz

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

 • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

  Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena