Vaření.czMagazínZnáte všechny chutě světa? Ochutnejte ty nejzdravější světové kuchyně!

Znáte všechny chutě světa? Ochutnejte ty nejzdravější světové kuchyně!

Znáte všechny chutě světa? Ochutnejte ty nejzdravější světové kuchyně!

Experimentujete rádio v kuchyni? Jezdíte na dovolenou s cílem poznat nové chutě? Vyzkoušejte ty nejzdravější světové kuchyně, mezi které patří indická, thajská, řecká i italská.

1263×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah
Ať už se na dovolenou vydáte kamkoli, nikdy nezapomeňte ochutnat zdejší gastronomii. Poznáte nové chutě a možná se inspirujete k přípravě zdravých a chutných jídel.

Indická kuchyně je plná vůní

Co se vám vybaví jako první, když pomyslíte na indické jídlo? Žlutá barva kurkumy, zázvor, garam masala a červené chilli. Co dalšího je součástí indické kuchyně? Jogurt a čočka.

Náš tip: Ochutnejte skvělé indické zeleninové kari. Vaše chuťové pohárky zaplesají.

Řecká kuchyně je plná zeleniny, ovoce, ryb a olivového oleje

Středomořská kuchyně posiluje imunitu, snižuje riziko cukrovky a srdečních onemocnění. Tradiční řecká kuchyně je založená na čerstvém ovoci, tmavé zelenině, rybách, fazolových luscích a olivovém oleji.

Víte, co je pro řeckou kuchyni typické, kromě surovin? Malé talířky plné zeleniny, oliv, sýrů a cizrnové pasty, které si mezi sebou Řekové dělí a servírují jako předkrm nebo k nápojům.

Thajská kuchyně patří mezi ty nejoblíbenější

Je proslulá chutnými pestrými jídly, která jsou často ostrá a rychlostí jejich přípravy. Typickou přílohou k thajským jídlům je rýže, mezi tradiční suroviny patří ryby, vepřové a kuřecí maso, tropické ořechy, kokosové mléko i různé bylinky a koření. Spousta pokrmů se zde dochucuje pomocí rybí omáčky.

Víte, že porce jídla jsou v thajské kuchyni malé, protože se současně podává víc chodů? Večeře se tu považuje za společenskou událost, kdy si lidé dlouho povídají a jídlo skutečně vychutnávají. Zkuste to také.

Italskou kuchyni tvoří rajčata, olivový olej, česnek, oregano a bazalka

S francouzskou kuchyní bojuje o první příčku oblíbenosti. Její součástí není jen pizza, ale i skvělé těstoviny, mozzarella a bazalkové pesto.

Francouzská kuchyně patří mezi ty nejoceňovanější

Francie je kolébkou haute cuisine, tedy gastronomie vysoké úrovně. Pro francouzskou kuchyni je typická puntičkářská úprava jídel a jejich prezentace. Mezi základní suroviny patří ryby a mořské plody, vína, sýry jehněčí a skopové maso, zvěřina a zelenina. Proslulý je i francouzský chřest.

Náš tip: Ochutnejte skvělý quiche a calvados.

Vietnamská jídla se nesmaží

K přípravě se místo olejů používá voda a vývar. Součástí málo kalorických jídel vietnamské kuchyně jsou čerstvé bylinky, hodně zeleniny a mořských plodů. K tradičním příchutím a vůním patří koriandr, badyán, máta, thajská bazalka a červená paprika.

Gazpacho a paellu ochutnáte ve Španělsku

Chystáte se dovolenou strávit ve Španělsku? Připravte se na jídlo z čerstvých mořských ryb, zeleniny a olivového oleje, zeleninovou polévku gazpacho a paellu.

Víte, že právě zde má domov sušená šunka – Jamón serrano? Dřív se sušila na horském vzduchu, dnes se často suší ve sklípku. Kýta se na několik dní naloží do mořské soli, která se pak odstraní a šunka se nechá dozrát na vhodném místě. Takové sušení klidně může trvat i dva roky.
user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena