Vaření.czMagazínZbavme se škodlivých jedů v těle

Zbavme se škodlivých jedů v těle

Zbavme se škodlivých jedů v těle

Stále více lidí sahá k přírodním léčitelským metodám. Staré metody můžeme používat ve svém životě i my.

19173×

Škodlivé jedy v našem těle

Houba kombucha, léčení olivovým olejem, medová masáž, odkyselení pomocí čajů, čištění střev a mnohé další přírodní metody, pomocí kterých si můžeme alespoň částečně ulevit od zdravotních problémů.

Naše zdraví závisí hlavně na našem způsobu života. Jak už víme, dlouhodobý stres, nevyspání, plné pracovní nasazení (až přehnané), způsobuje naši vyčerpanost a hlavně vyčerpává naši životní energii. O našem zdravotním stavu také rozhoduje výživa, pohyb a naše myšlení. Do svého života si musíme pouštět hodně radosti, pokud je to možné. Čínská medicína zase upřednostňuje předcházení nemocem.

Snad každá doba má své typické choroby. Zimní deprese, únavový syndrom, cukrovka, vysoký krevní tlak, cholesterol. Pak dochází ke zhroucení imunitního systému a tělo se nemá jak bránit. Dnes jsme vystaveni nepřehlednému množství jedů. Pak normální vylučovací cesty - jako jsou ledviny, pokožka a střeva - nestačí. Tělo tyhle jedy pak hromadí a my se ptáme, jak se zbavit těchto jedů.

Jak se zbavit škodlivin v lidském organismu

  • detoxikace těla dvakrát měsíčně
  • pít hodně tekutin
  • pít čajovou houbu kombuchu
  • jíst přírodní stravu
  • dodržovat postní dny
  • dostatek klidu
  • používat medové masáže
  • procházky v přírodě
  • jíst ve správnou dobu

Přírodní metody pro očistu těla i ducha

Kameny a květy nám také mohou pomoci při různých nemocech. Ukládání drahých kamenů na tělo působí lokálně. Také působí nošení kamenů v podobě řetízků a náhrdelníků - pokud visí na určitém místě na těle, kde je postižené místo. Dlouhodobější nošení působí na celý organismus.

Med nejen používáme v kuchyni, ale také se dá využít jako medová masáž, která odstraňuje usazeniny v těle. Nejenže oživuje celý organismus, ale je výborná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu. Musíme mít ale na paměti, že někteří lidé jsou alergiky právě na med. Tito lidé nesmí používat medové masáže. Nejlepší je - vše prokonzultovat s lékařem.

Také pravidelné cvičení nám pomáhá zvládnout stres, který máme na každém kroku. Účinné je cvičit buď ráno před snídaní, nebo k večeru před večeří.

Vliv světla a slunce působí na naše nálady. Světlo ovlivňuje naše emoce. S příchodem podzimu a zimy lidé pozorují na sobě změnu nálad.

Akupunktura je asi nejstarší medicína. Používá se na celou řadu poruch. A to jak u depresí, nespavosti, neplodnosti, úzkosti a dalších.

Magickou moc mají i zvířata. V minulých dobách byla zvířata každodenním společníkem a součástí práce na poli nebo v lese. Pouto člověka a domácího zvířete je silné. Starší lidé, kteří mají doma kočku, psa, nebo jiné zvíře, se cítí bezpečněji a klidněji. Rovněž je donutí vyjít ven na procházku, nesedí jen doma. Zvíře dokáže pomoci v těžké životní situaci. Jakoby zvířata naslouchala lidem, kteří prožívají zármutek. Zvířata nás mohou v mnohém inspirovat. 

Od našeho způsobu oblékání až po výzdobu našeho obydlí ovlivňují barvy naši náladu, energii, zdraví a pocit pohody. Už staří Egypťané používali barvu k léčení nemocí. Jídlo si také vybíráme podle barvy. Léčení barvou může probíhat různými způsoby. Používají se různé barevné oleje a květinové esence. Velice dobrý účinek má i barevná koupel.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena