Vaření.czMagazínZa ta kila cukroví si zasloužíme metál. Nebo aspoň kytku!

Za ta kila cukroví si zasloužíme metál. Nebo aspoň kytku!

Za ta kila cukroví si zasloužíme metál. Nebo aspoň kytku!

Trávíte večery a víkendy u trouby, zaděláváte těsto, vykrajujete titěrné tvary cukroví, rolujete trubičky a pálíte si přitom prsty? To všechno jen proto, abyste na Vánoce měly dostatek cukroví a nikdo nepřišel zkrátka? Zasloužíte si aspoň kytku!

252×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah
Bez lineckého by nebyly Vánoce. Bez košíčků, medvědích tlapek, trubiček, kremrolek, rohlíčků a dalších se taky neobejdete. Místo, abyste si před svátky odpočinula a čerpala tu kouzelnou atmosféru, po návratu z práce se pustíte do pečení, o víkendech nemluvě. To pak pečete celý den. Jakpak vás rodina ocení kromě toho, že cukroví zmizí z tácu jak pára nad hrncem?

Květiny řeknou víc než tisíc slov!

Existuje jedna věc, která dokáže poděkovat, vyjádřit úctu, lásku i omluvu. Jaká? Přece květiny! Drobnost, která potěší každou ženu i jindy, než v den narozenin nebo výročí.

Jaké květiny ženy rády dostávají?

Pánové nejčastěji volí růže. Důvod je jasný – jsou to květiny lásky a neurazí žádnou ženu. Jaké květiny mají ženy rády?

Růže je symbol náklonnosti i lásky

Hodí se ke každé příležitosti, dejte si ale pozor na barvu. Každá říká něco jiného. Oranžová představuje štěstí, bílá nevinnost, rudá vášeň, žlutá říká: „Žárlím“.

Král květin – pan Tulipán

Jeho kouzlu jako první propadl turecký král Sulejman I., který jeho kouzlu propadl natolik, že nechal po Cařihradu vysázet tisíce cibulek tulipánu. Kdo chtěl tehdy jít s dobou, nosil v turbanu zastrčený květ tulipánu.

Dnes je tulipán symbol lásky a slávy. Červený vypovídá o skutečné lásce a důvěře, bílý o svobodě a odpuštění. Žíhané tulipány symbolizují upřímnost, žluté pýchu obdarovaného.
kvetinyonline.cz

Krásná a upřímná gerbera

Květina v pastelových tónech patří mezi nejoblíbenější květiny žen stejně jako růže a tulipán. O tom, kdo ji má rád říká, že je snílek a nenapravitelný romantik. Když ji ale darujete, vyjadřujete lásku a nekonečnou věrnost.

Květiny přátelství a usmíření

Narcisky, pivoňky a lilie. Pivoňka je květinou přátelství a porozumění, narciska říká: „Zůstaň taková, jaká jsi.“ Bílá lilie představuje čistotu a nevinnost, zlatá vroucí lásku.

Jedněmi milován, druhými nenáviděn

To je karafiát. Někdo na něj nedá dopustit, pro jiného připomínka minulých časů. Ve vazbě ale vypadá skvěle, zkuste mu dát šanci.

Chryzantéma – květina mnoha tváří

Jejím prostřednictvím můžete říct „Jsme přátelé na věčnost“, ale i „Na shledanou“. Možná ji znáte jako listopadku nebo dušičku, už dávno ale není jen hřbitovním kvítím. Svou cestu našla i do našich domácností, kde při správné péči dlouho dělá radost.

Takže pánové, synové, dcery – udělejte své mamince radost a za vánoční přípravy jí poděkujte aspoň kytičkou pro radost. Cesta do květinářství jistě není daleká. Kdo ho nemá poblíž, ten může využít rozvozu květin.
user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena