Za ta kila cukroví si zasloužíme metál. Nebo aspoň kytku!

Za ta kila cukroví si zasloužíme metál. Nebo aspoň kytku!

Trávíte večery a víkendy u trouby, zaděláváte těsto, vykrajujete titěrné tvary cukroví, rolujete trubičky a pálíte si přitom prsty? To všechno jen proto, abyste na Vánoce měly dostatek cukroví a nikdo nepřišel zkrátka? Zasloužíte si aspoň kytku!

250×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah
Bez lineckého by nebyly Vánoce. Bez košíčků, medvědích tlapek, trubiček, kremrolek, rohlíčků a dalších se taky neobejdete. Místo, abyste si před svátky odpočinula a čerpala tu kouzelnou atmosféru, po návratu z práce se pustíte do pečení, o víkendech nemluvě. To pak pečete celý den. Jakpak vás rodina ocení kromě toho, že cukroví zmizí z tácu jak pára nad hrncem?

Květiny řeknou víc než tisíc slov!

Existuje jedna věc, která dokáže poděkovat, vyjádřit úctu, lásku i omluvu. Jaká? Přece květiny! Drobnost, která potěší každou ženu i jindy, než v den narozenin nebo výročí.

Jaké květiny ženy rády dostávají?

Pánové nejčastěji volí růže. Důvod je jasný – jsou to květiny lásky a neurazí žádnou ženu. Jaké květiny mají ženy rády?

Růže je symbol náklonnosti i lásky

Hodí se ke každé příležitosti, dejte si ale pozor na barvu. Každá říká něco jiného. Oranžová představuje štěstí, bílá nevinnost, rudá vášeň, žlutá říká: „Žárlím“.

Král květin – pan Tulipán

Jeho kouzlu jako první propadl turecký král Sulejman I., který jeho kouzlu propadl natolik, že nechal po Cařihradu vysázet tisíce cibulek tulipánu. Kdo chtěl tehdy jít s dobou, nosil v turbanu zastrčený květ tulipánu.

Dnes je tulipán symbol lásky a slávy. Červený vypovídá o skutečné lásce a důvěře, bílý o svobodě a odpuštění. Žíhané tulipány symbolizují upřímnost, žluté pýchu obdarovaného.
kvetinyonline.cz

Krásná a upřímná gerbera

Květina v pastelových tónech patří mezi nejoblíbenější květiny žen stejně jako růže a tulipán. O tom, kdo ji má rád říká, že je snílek a nenapravitelný romantik. Když ji ale darujete, vyjadřujete lásku a nekonečnou věrnost.

Květiny přátelství a usmíření

Narcisky, pivoňky a lilie. Pivoňka je květinou přátelství a porozumění, narciska říká: „Zůstaň taková, jaká jsi.“ Bílá lilie představuje čistotu a nevinnost, zlatá vroucí lásku.

Jedněmi milován, druhými nenáviděn

To je karafiát. Někdo na něj nedá dopustit, pro jiného připomínka minulých časů. Ve vazbě ale vypadá skvěle, zkuste mu dát šanci.

Chryzantéma – květina mnoha tváří

Jejím prostřednictvím můžete říct „Jsme přátelé na věčnost“, ale i „Na shledanou“. Možná ji znáte jako listopadku nebo dušičku, už dávno ale není jen hřbitovním kvítím. Svou cestu našla i do našich domácností, kde při správné péči dlouho dělá radost.

Takže pánové, synové, dcery – udělejte své mamince radost a za vánoční přípravy jí poděkujte aspoň kytičkou pro radost. Cesta do květinářství jistě není daleká. Kdo ho nemá poblíž, ten může využít rozvozu květin.
user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena