Vaření.czMagazínVyrazte na piknik!

Vyrazte na piknik!

Vyrazte na piknik!

Táhne vás sluníčko ven? Nechejte se jím svést a neváhejte vyrazit na piknik do přírody.

12444×

Vyjděte do přírody, najděte nejkrásnější zelený koutek, rozložte deku a pochutnejte si na cokoliv máte chuť. Vždyť v nádherném letním počasí je hřích zůstat doma a navíc, venku vám bude chutnat lépe.

Je libo piknik po anglicku či po francouzsku?

Tradice hodování v přírodě pochází z Anglie. Piknik po anglicku obvykle obsahuje láhev sektu, vybrané druhy salámu a sýra, slané i sladké koláčky, ovoce, zeleninu a samozřejmě také noviny. Tradice je ale rozšířená také ve Francii. Chcete-li se nechat inspirovat touto zemí, v piknikovém koši by vám neměly chybět čerstvé bagety, nejrůznější druhy sýrů, olivy a láhev dobrého vína.

Český piknik

Nejlepší piknik je ale samozřejmě takový, který obsahuje pochutiny přesně podle vašeho gusta, bez ohledu na tradice. České parky bohužel ještě nejsou poznamenány tradicí pikniků a lidé stravující se na dece by na naše poměry mohli působit poněkud exoticky. Mnohem zajímavější pro vás bude zajet si někam dále, najít si to své místečko, kde vás nebude nikdo rušit a kam se můžete třeba i vracet. Oním místem může být nejen opuštěná louka, ale třeba i skrytý koutek v horách, les nebo obora v okolí hradu, kam se můžete vydat na výlet.

Jaké zvolit nádobí?

Pokud se chystáte na piknik s partnerem nebo rodinou, pořiďte si sadu plastového nádobí včetně příborů a kelímků na pití. Jsou velmi skladné a praktické. Chcete-li být ale styloví a řídit se tradicí, na "lepší" piknik s přáteli servírujte na ubrusech a porcelánu. Potřebovat budete také mísu s poklopem - pouze tak uchráníte jídlo před dotěrným hmyzem. Chystáte-li se na piknik k jezeru či jiným stojatým vodám, vyzbrojte se proti útokům komárů repelentem.

Pozor na sluníčko

Slunce dokáže být zrádné a ačkoliv si jej chcete užít, bez správné přípravy tomu může být naopak. Častým problémem jsou rozteklé salámy a sýry. Než dojdete na své vysněné místo, síla slunečních paprsků udělá své. Předejít tomu můžete tak, že tyto potraviny dáte několik hodin před odjezdem do mrazáku. Ještě lepší, i když poněkud dražší variantou, je přenosná chladnička nebo tepluvzdorná taška. Potraviny, které podléhají rychlé zkáze  (např. jídla obsahující majonézu, mleté maso a mléčné výrobky) raději nechte doma. Jejich konzumace na slunci by mohla skončit střevními potíži.

Nezapomínejte, že slunce se dotýká nejen jídla, ale i vaší pokožky. Ochranný krém, čepice a brýle patří k pikniku také. Přibrat můžete také slunečník. Co kdyby se hodování v trávě protáhlo až do večera?

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena