Vymalujte si jasnější Velikonoce!

Vymalujte si jasnější Velikonoce!

Překvapte koledníky krásně zdobenými barevnými vajíčky. Zvládnete je připravit za pár minut. Ukážeme vám jak.

9228×

Po letošní zamračené zimě přichází jaro. Dny se prodlužují a příroda se začíná probouzet. Na březnovém nebi každého z nás však plují i temnější mraky v podobě jarního úklidu, každoroční únavy a také nečekaného cenového šoku - zvýšení ceny vajec právě před Velikonocemi, kdy je jejich odbyt nejvyšší. Jak neztrácet dobrou náladu a udržet si pohodu?

Staří Římané říkali "Pospíchej pomalu." Právě zklidnění a soustředění se na jaro a na to pěkné, co nám přináší, může být pro Vás netušený relax. V době nadcházejících Velikonoc se tak nabízí tradiční barvení a zdobení kraslic. Vajíčka kdysi symbolizovala jaro a procitání přírody. Tento symbol našich předků už si často ani neuvědomujeme a zvykli jsme si klasická vejce nahrazovat čokoládou a jinými pamlsky, které mají děti radši. Ovšem právě zdobení kraslic může být zábava pro celou rodinu, která Vás rozptýlí a vyzdobí Váš velikonoční stůl.

Vydatnou pomocí pro Vaši tvorbu jsou výrobky značky OVO, kam patří široká škála tradičních velikonočních barev a ozdob. Vedle klasických barev, které si pamatujeme z dětství, jsou nyní k dostání i tekuté či mramorové, které na kraslicích vytvoří jedinečné ornamenty. Barvení a zdobení velikonočních vajec se tak může proměnit v pravé výtvarné hrátky. Pokud také obdivujete malované kraslice našich babiček, ale nechcete trávit hodiny pracným zdobením, i tady Vám pomůžeme. Kromě stále oblíbených potisků totiž můžete vyzkoušet košilky s lidovým paličkovaným nebo kresleným motivem. Příprava není náročná, avšak výsledek Vás velmi mile překvapí.

Trocha historie o velikonočních vejcích

Běžnou součástí křesťanských Velikonoc se vajíčka stala ve 13. století. Byla posvěcena a obdarovávali se jimi duchovní. Později se syrová vejce stala součástí služného, které o Velikonocích odváděl hospodář čeledi. A o Božím hodu se rozdávala jako almužna chudým.

V 17. století se z vajec začaly radovat děti, které je dostávaly od kmotrů nebo učitelů spolu s ovocem, pečivem, sladkostmi a hračkami. Tehdy začala být nejvíce ceněna vajíčka, která získali chlapci od děvčat za koledu.

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena