Vaření.czMagazínVychytávky do kuchyně, bez kterých se v roce 2020 zkrátka neobejdete

Vychytávky do kuchyně, bez kterých se v roce 2020 zkrátka neobejdete

Vychytávky do kuchyně, bez kterých se v roce 2020 zkrátka neobejdete

Hledáte kuchyňské vybavení s co největším efektem nebo vás příprava nejrůznějších chuťovek jednoduše baví? Každý z nás má své zažité postupy a prověřené kombinace. Přesto neuškodí čas od času z této komfortní zóny vystoupit a pokusit se ji o něco málo obohatit.

Chutě, Rady
3345×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah
Moderní kuchyňské pomůcky navíc dokáží být nejenom praktické, ale i hezké, takže vás umí k vaření jako takovému dokonce i pozitivně namotivovat. A to za trochu toho experimentování určitě stojí.


Šikovní pomocníci pro sladké vaření

Máte rádi jednoduché recepty, ale přesto byste rádi čas od času vařili i na něco efektnějšího? I obyčejné těsto na litou bábovku může dostat šmrnc, když ho nalijete do nápaditě tvarované silikonové formy. Připravuje se navíc rychleji a nebudete mít problém ani s vyklápěním. Vytvořit tak květinový hrad pro malou princeznu nebo pečenou sladkost s oblíbeným filmovým motivem nebude žádný problém.


Sladkosti menšího formátu (ale samozřejmě i dorty) pak můžete pro větší efekt potáhnout třeba marcipánem nebo fondánem. Bylo by však škoda zůstat jen u jednoduché tenké vrstvy, když se nabízí možnost jejího dozdobení nápaditými květinami a dalšími (nejenom) přírodními motivy. Ale zapomeňte na ruční tvarování, dobrou službu vám udělají i tvořítka. Velké plochy pak zvládne dozdobit dekorační váleček, který jednoduše obtiskne do svěřeného podkladu vybraný vzor.


Zmrzlina z domácích zdrojů

Recept na tu základní – kopečkovou – je velmi jednoduchý. Stačí najít doma alespoň dva přezrálé banány. Ty nakrájejte, zamrazte a druhý den rozmixujte s trochou citronové šťávy. Další přísady už pak záleží jen a jen na vaší chuti. Může jít o kapku smetany, ale i oříšky, další druhy ovoce nebo třeba čokoládu. Banánový základ však bude mít vždy tu správnou konzistenci (žádné ztvrdlé krystalky vody) i vydatnou chuť. Už žádná vodová!


A aby šlo všechno tak, jak má, nezapomeňte i na vhodné formičky. Doporučujeme zejména nejrůznější lžíce s ochranou proti stékání, díky nimž lze zmrzlinu lízat okamžitě po nabrání. Není třeba špinit misky ani kupovat drahé oplatkové kornouty. Skvělý požitek však bude zaručen.


V hlavní roli sýry

Nabídka tvrdých sýrů z celého světa se v našich obchodech v poslední době značně rozšířila. Nákup těch balených a krájených je však značně neekonomický a s obyčejným nožem zase vykouzlíte z velkého bloku tenké plátky voňavého potěšení jen stěží. Na trhu je dnes mnoho šikovných pomocníků – doporučujeme však zejména ty, které jsou vybaveny silnou krájecí strunou, případně takové, jež dokáží z velkých kusů sýra vytvořit dekorativní hoblinky. Chlebíčky a saláty ještě nikdy nebyly ozdobeny tak efektně, to nám věřte.


Stěrka na česnek – velký pomocník za pár korun

Česnek lze v zásadě „nakrájet“ dvěma způsoby – buď ho rozmělníte v lisu, nebo vsadíte na jeho roztlačení naplocho a nasekání na drobné kostičky. Čištění lisu bohužel nepatří právě k oblíbeným kuchyňským činnostem a krájení na prkénku zase mnohdy nedokáže česnek rozmělnit na dostatečně drobné kousky.


Moderním řešením je třecí karta na česnek. Jde o velmi jednoduchý obdélník nebo ovál, opatřený řadou výstupků. Stroužek jednoduše přitlačíte a za pár vteřin máte hotovo. Jeho hrubost se pohybuje někde mezi česnekem krájeným a česnekem lisovaným, takže pro většinu pokrmů plně vyhovuje. A údržba? Třecí kartu stačí vložit do myčky nebo opláchnout pod tekoucí vodou.


Odstředivka na salát jako MUST HAVE

Vypadá vcelku robustně a řada z nás si ji nepořídí jednoduše proto, aby na policích nezabrala příliš místa. Ale je to škoda. Tak dokonale čistý a suchý salát nijak jinak nevykouzlíte. Jen ho vložíte, několikrát zalijete čistou vodou a osušíte. Už nikdy si tak salát příliš nenaředíte, ani se nebudete potýkat s nevymytými nečistotami.


A kde takové vychytávky pořídit? Musíte ke specialistům. Na stránkách https://buykers.com/cz/obchody si jednoduše najděte odborníky na kuchyňským sortiment a svůj výběr si navíc okořeňte praktickými slevovými kupóny. Uděláte si radost, a navíc ještě ušetříte.

Zdroj obrázku: Pinkyone / Shutterstock.com
user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena