Vaření.czMagazínVybíráme domácí pekárnu

Vybíráme domácí pekárnu

Vybíráme domácí pekárnu

Domácí pekárny nejsou na našem trhu novinkou, já sama ji používám již téměř třičtvrtě roku. Dodnes se však setkávám s lidmi, kteří nemají ani ponětí o jejich existenci a navíc mě zasypávají spoustou dotazů. Proto je tu první článek o domácích pekárnách.

47392×

Co je to domácí pekárna?

Malý domácí elektrospotřebič, který slouží k pečení domácího chleba, ale i ke spoustě dalších užitečných věcí. Stejně jako u jiných elektrospotřebičů, i pekárny vyrábí různí výrobci, ať již tuzemští, nebo zahraniční.

Jak vybrat domácí pekárnu?

Když se rozhodneme, že si pořídíme domácí pekárnu, měli bychom zvážit především velikost pekárny. V některých upečeme pouze malý, nebo střední chléb. Ty jsou vhodné pro menší domácnosti nebo pro vlky samotáře. Naopak větší pekárny využijí větší rodiny a pekařky, kterým pekárny ulehčí spoustu práce.

Co se týká značky, asi každý si vybírá podle oblíbenosti, zkušeností, dostupnosti. Já osobně jsem dala na velké množství doporučení a zvolila tuzemskou značku ETA. Nejžádanější modely této značky jsou Siesta a Harmony. Rozdíl je právě ve velikosti, pokud nemluvím o designu. V Siestě jde upéci chleba do 1,3 kg, v Harmony až 1,5 kg chleba. Od této firmy je i pekárna Vega, kterou je celkem často možné zakoupit v letákových akcích velkých supermarketů a hypermarketů za opravdu nízkou cenu. Narozdíl od již zmíněných značek má tato pouze jeden hnětací hák, to jí však neubírá na kvalitě.

Velmi dobrou funkcí je odložený start, který umožní večer připravit suroviny do pekárny a ráno nás probouzí vůně čerstvě upečeného chleba. Přestože je tato funkce u pekáren téměř samozřejmostí, u nejlevnějších modelů ji nenajdeme.

Stejně tak některé nejlevnější typy pekáren neumějí péct bezlepkový chléb a nemají pojistku při vypnutí elektrického proudu. Zatím co bezlepkový chléb není pro většinu domácností důležitý, automatická paměť při výpadku energie se hodí téměř každému.

Cena domácí pekárny

Ceny domácích pekáren jsou opravdu velmi rozdílné. Nejobyčejnější model pekárny lze pořídit okolo 900,- Kč, ale stejně tak si můžete vybrat pekárnu v hodnotě 5.000,- Kč. Jak jsem již zmínila, domácí pekárnu je možné zakoupit v různých letákových akcích za zvýhodněnou cenu. Například pekárnu značky Bifinett KH 2232 můžete zakoupit výhradně v obchodním řetězci prodejen Lidl jako akční zboží v hodnotě 1.000,- Kč. Přes velmi příznivou cenu má všechny standardní, již zmíněné funkce: odložený start, tři velikosti chlebů, pojistku při vypnutí elektrického proudu, tři stupně propečenosti kůrky, funkci udržování teploty po skončení pečení.  Dokonce k této pekárně je možno dokoupit dvě menší pečící nádobky.

Spuštění pekárny

Když si zakoupenou pekárnu přineseme domů, je opravdu důležité přečíst si přiložený návod a přístroj vypéci tak, jak výrobce uvádí. I v případě, že se nemůžete dočkat svého prvního domácího chleba bez práce, tuto část rozhodně nevynechte!

Pekárnu jsme si vybrali, koupili, vypekli a příště vám prozradím, jak ji maximálně využijeme, čeho je dobré se vyvarovat a jak zazářit s její pomocí.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Konvalinka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena