Vaření.czMagazínVraťte se do práce odpočatí!!

Vraťte se do práce odpočatí!!

Vraťte se do práce odpočatí!!

Léto už nenávratně skončilo a na mnoho lidí spadne taková ta typická únava. Je potřeba, aby jste věděli jak tyto syndromy odehnat. Říká se přeci, ve zdravém těle zdravý duch, tak tomu musíme pomoci.<br><br>

10252×

Obalte si nervy

Jste nervózní a napjatí? Nebo se zlobíte kvůli maličkostem? Je potřeba si spravit nervy, aby jste byli zase v pohodě. Sladkosti nám sice zahřejí žaludek, ale naší váze moc neprospějí. Hlavně při psychické zátěži potřebujeme spoustu vitamínů ze skupiny B a vitamin C. Pokud máte nervy na pochodu dejte si banán, ořechy, ovesné vločky nebo jogurt. Céčko zase v zelenině a ovoci a uklidní vás zelený čaj.

Pryč s bolestí hlavy

Nechcete svoje tělo neustále zatěžovat léky? Pokud máte občas takovou tu krátkodobou bolest hlavy, pomohou vám jednoduché rady. Cvičte si hlavou, jemně ji otáčejte a pohybujte ze strany na stranu, nebo si jen v práci udělejte pohodlí a protáhněte šíji. Nakonec prý pomáhá a netradiční kombinace sladkého dezertíku a bylinkového čaje. Čajík vám bolestem uleví, když bude z meduňky, máty nebo levandule a dezert si udělejte z čerstvého ovoce, které smícháte s tvarohem a trochou cukru.

Tlak vzhůru

Potřebujete si dát po ránu kafe, aby jste byli použitelní, protože se vám motá hlava? Nízký tlak je rozhodně lepší než ten vysoký, ale je potřeba s tím něco dělat. Pomáhá pohyb, pravidelný pitný režim a kořeněná jídla. S pohybem je to složitější, hlavně v zimě. Nejzdravější je se proběhnout na čerstvém vzduchu. V práci se občas také protáhněte, udělá se vám lépe. A zmíněné koření? Pokud je žaludek váš kamarád, dopřejte si pepř, chilli, a spoustu pikantního kořeníčka. Na kafe si tělo zvykne a potom už nepůsobí jako z počátku.

Zbavte se jedů

Nezbývá vám čas na nic jiného než, že si oběd dáte v některém z nejbližších bister nebo fast foods? Vašemu tělu to určitě neprospívá, proto je dobré si alespoň někdy udělat očistný den. Draslík odebírá krvinkám vodu, s níž pak odpadní látky opouštějí buňky a tkáně. V ledvinách se potom voda odfiltruje a spolu s jedovatými látkami putuje ven. Je dobré tedy jíst celý den čerstvé ovoce, nebo zase zeleninu. Jindy si můžete udělat den rýžový, a nebo bramborový. A celý den hodně pít!

Uklidněte srdíčko

Stačí vám málo k tomu, aby se vám rozbušilo srdíčko? Pokud váš doktor vyloučil závažné problémy zkuste si pomoci trošku sami. Vyhýbejte se kouření, alkoholu a kofeinu. Kdyby vám bylo hodně zle zkuste vypít sklenici studené vody, ta vás uklidní. Můžete si také zacpat nos a přitom vydechnout, nebo nafouknout balónek. Všechny tyto triky působí na nerv, který snižuje rychlost srdečního tepu. Nebuďte prostě ve stresu a klidně dýchejte, uleví se vám.

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena