Vaření.czMagazínVíte, co pijete?

Víte, co pijete?

Víte, co pijete?

Většina z nás má ráda džusy, limonády a všechny možné jiné ovocné nápoje. Je však několik druhů, které si např. můžete objednat v restauraci a bylo by dobré, aby jste vůbec měli přehled, co pijete.<br> DŽUS se v dnešní době objevuje jako hovorový název používaný pro ovocné nápoje.<br> Označuje ale vše, co má i minimální podíl ovoce.<br>

9753×
100% ŠŤÁVY jsou ty, které si doma vymačkáte z čerstvého ovoce a u nás jsou to běžně jablečné a pomerančové šťávy. NEKTARY jsou nápoje, které jsou vyráběné ze 100% šťáv, ale jsou navíc zředěné vodou a obohacené cukrem. Obsahují 20 - 50% ovocného podílu. Z některých druhů ovoce však 100% šťávy nejdou vyrobit, protože ovoce obsahuje mnoho vlákniny.
Takže např. jahody, hrušky nebo broskve mají po vylisování kašovitou konzistenci, proto je nutné tyto šťávy ředit. Existují také ovocné nápoje s různými příchutěmi, kde už se moc ovocného podílu nevyskytuje. A dětmi velmi oblíbené limonády nemají s ovocem bohužel nic společného.
Moje rada na závěr zní: buďte všímaví a pečlivě čtěte etikety ať se nenapálíte!
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena