Vaření.czMagazínVhodné nádobí a pomůcky do mikrovlnné trouby

Vhodné nádobí a pomůcky do mikrovlnné trouby

Vhodné nádobí a pomůcky do mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba je dnes velice užitečným pomocníkem téměř v každé domácnosti. Spolu s ní je nutné, abychom si pořídili vhodné nádobí.

16348×

Bývá dárkovým předmětem v různých významných situacích - při oslavě narozenin, o Vánocích, je důležitým doplňkem při vybavování nových bytů a kuchyní, stává se neodmyslitelnou výbavou pro novomanžele.

Spolu s mikrovlnkou se pořizuje vhodné nádobí, ve kterém se následně připravují vybrané pokrmy. Existuje nádobí zcela nevhodné pro tyto trouby, ale i nádobí vhodné pro kratší ohřevy (pro nižší teploty).

Nádobí vhodné k použití

Nádobí, určené přímo do mikrovlnné trouby, je označováno jako varné, případně s rozsahem vyšších teplot, při kterých může docházet k jeho použití. Do této skupiny tak patří varné sklo, keramika a porcelán. Právě to je tedy nejlepší a vhodné od počátku pro používání v mikrovlnné troubě.

Další doporučené nádobí a pomůcky

Doporučovaným a velmi oblíbeným nádobím do mikrovlnné trouby jsou dnes v různých velikostech a tvarech dodávané plastové misky. Jsou snadno omyvatelné, odolné vysokým teplotám, lehké a při pádu na zem nerozbitné. Jdou použít i pro zamrazování potravin a pokrmů, pokud připravené jídlo nespotřebujeme. Jsou vhodné i v čase cestování - tedy v době dovolených, kdy v nich převážíme a uchováváme zakoupené nebo uvařené potraviny. Toto nádobí je tak odolnější, trvanlivější a spolehlivější při používání. Vhodné jsou však také další pomůcky, které se již v takové míře nepoužívají, ale i ony mají své místo v našich kuchyních vedle mikrovlnné trouby.

Speciální misky do mikrovlnné trouby

Zakoupení misek určených pro ohřev a vaření v mikrovlnné troubě je namístě. Misky mají speciální úpravu, která přitahuje mikrovlnnou energii, dobře a rychleji se v nich jídlo nejen ohřívá, ale také vaří. Dokonce i silikonové formy pro přípravu koláčů, jiného sladkého pečiva, palačinek a omelet, se dnes dají běžně zakoupit ve větších nebo specializovaných obchodech.

Mikrotenové sáčky do mikrovlnné trouby

Tyto sáčky je vhodné před použitím v troubě buď otevřít - uvolnit nebo proděravět. Je nutné, aby z nich unikala pára, která vzniká při ohřevu. Nesmí se však používat sáčky plastové - ty nesnesou vyšší teplotu a dochází u nich při ohřevu k deformaci, k jejich roztečení (nebo vybuchnutí), a tím tak k znehodnocení ohřívaných pokrmů (nebo k poškození vnitřku trouby).

Pomůcky do mikrovlnné trouby

Vhodnou pomůckou pro vaření v mikrovlnkách jsou papírové pohárky, voskovaný papír, ubrousky a tácky. Používají se pro krátké ohřevy, k přikrývání prskajících pokrmů a vždy jen jednou, ne opakovaně. Při delším použití by se mohl papír začít připalovat nebo hořet, pokud byl předem znečištěn jiným pokrmem, mohl by pak znehodnotit pokrm připravovaný, případně poškodit vnitřek trouby.

Na závěr

Jestliže již nic nechybí z potřebného a doporučovaného vybavení vhodného k vaření v mikrovlnné troubě, je čas zamyslet se nad správnými postupy jejího ovládání. Jsou uváděny vždy dobře a srozumitelně v každém přiloženém návodu dodávaných mikrovlnek v našich obchodech, ale i ochotní prodávající s postupy poradí.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena