Vaření.czMagazínVánoční přípravy týden po týdnu

Vánoční přípravy týden po týdnu

Vánoční přípravy týden po týdnu

Doba adventu se nachýlila a s ní i každoroční přípravy vánočních svátků.

8851×

Čtyři týdny do Štědrého dne

Zhruba měsíc před Vánoci je nejvyšší čas začít se zamýšlet nad vánočními dárky. Pokud uvažujeme o nákupu přes internet, je jejich včasné objednání o to důležitější. V předvánoční době mají přepravní společnosti skutečně napilno, proto neriskujme, že vybraný dárek dorazí pozdě.

V kuchyni mezitím můžeme zvažovat, které druhy cukroví upečeme a udělat si předběžný seznam potřebných surovin. Vyplatí se také sledovat nabídky supermarketů, obzvláště před Vánoci se počítá každá ušetřená koruna. Zásobme se vhodnými krabičkami na cukroví.

Tři týdny do Štědrého dne

Pomalu si ujasněme, zda letos zvítězí umělý či živý stromeček. Živé stromky se totiž zhruba kolem Mikuláše začínají prodávat. Aby nám živý smrček, jedle či borovička co nejdéle dělala radost, musíme se o ni patřičně postarat. Ihned po nákupu odřízneme část kmínku, který je zalepený smolou. Kůru neodlupujeme, stromek postavíme na chladném místě do nádoby s vodou. Vodu stromku pokud možno dopřáváme i během svátků, některé stojany mají v sobě i nádobku na vodu.

Mísy, pekáče a vykrajovátka by se pomalu ale jistě měla probouzet z letního spánku. Na pečení vánočních štol a medových perníčků totiž právě nastala ideální doba.

Dva týdny do Štědrého dne

Pokud jsme to ještě nestihli, je nejvyšší čas k výrobě a instalaci vánočních dekorací, abychom nasáli tu jedinečnou atmosféru. Ujistěme se také, že víme, kde skončily po loňských svátcích vánoční ozdoby a zda fungují elektrické svíčky.

Kuchyni by mělo provonět linecké pečivo, ořechové sušenky a vanilkové rohlíčky.

Týden do Štědrého dne

Pečené cukroví by mělo být hotovo, proto nakupme ingredience na nepečené druhy, do jejich přípravy se pustíme asi jeden až dva dny před Štědrým dnem. Nezapomeňme doplnit zásoby nápojů, kupme brambory na salát, majonézu a zeleninu. Zamrazit můžeme salám, kapra a maso na řízky. Když vše koupíme předem, vyhneme se nejhoršímu náporu v obchodech.

S balením dárků bychom neměli otálet, možná zjistíme, že jsme na někoho zapomněli, ale ještě stále je šance to napravit.

A co ještě chybí k té správné atmosféře? Prskavky, svíčky, vůně jehličí a skořice, dobrý čaj či svařené víno, koledy a také někdo, s kým nám bude dobře.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena