Vaření.czMagazínVánoční dárky ze světa kuchyně

Vánoční dárky ze světa kuchyně

Vánoční dárky ze světa kuchyně

Již vloni jsme vám nabídli porci nápadů na vánoční dárky. Letos jsou tu další z vánočních tipů zčásti inspirované mezinárodní kuchyní.

14227×

I letos se budou naše tipy týkat vaření, pečení a vůbec všeho, co můžeme v kuchyni potřebovat. Velkou výhodou je, že takovým dárkem se v podstatě nemůžeme netrefit. Vařit musí alespoň čas od času každý. Pojďme se podívat, co bychom mohli pod letošní vánoční stromeček pořídit!

Dárek do 100 Kč

Dárek nemusí stát tisíce, a přesto udělá radost. Dárků v této cenové relaci by bylo možné zakoupit spoustu, ale jde především o dobrý nápad a o to, koupit něco netradičního, co by si obdarovaný běžně nekoupil. Pojďme se podívat, co za bankovku s portrétem Karla IV. pořídíme.

Příjemně možná potěšíte retro magnetky na lednici, které zobrazují staré reklamní letáky. V dražší cenové kategorii jsou pak stejně laděné kovové cedule a plakáty, které pomohou zútulnit nejednu kuchyni.

Což takhle vyrazit do obchodu s japonskými specialitami, možná nám padnou do oka jídelní hůlky či prostírání s japonskými motivy. Netradičním dárkem mohou být též speciální kalíšky na tradiční nápoj saké.

Dárek do 500 Kč

Zůstaneme-li u japonských specialit, můžeme milovníkům tradičního vína připravit překvapení v podobě vína saké. Seženeme jej již od 300 korun výše, k němu můžeme zakoupit již zmiňované saké kalíšky.

Pro jedlíky sladkého zase můžeme sáhnout hlouběji do kapsy a vybrat pravé belgické pralinky. Jejich chuť je úplně jiná, než jak ji známe z běžných bonboniér, může se tedy stát, že obdarovaný bude tyto bonbony, jejichž cena se pohybuje v desítkách korun za kus, k naší nelibosti vyžadovat častěji.

Do italské gastronomie můžeme zabrousit při nákupu šálků na cappuccino, za pět set korun zakoupíme dva hrnečky i s podšálky. Pokud nám ještě zbývají finance, náročnou investicí není ani ruční šlehač mléka, který vytvoří tu správnou pěnu právě pro cappuccino. Pro fanatické konzumenty pizzy můžeme připravit překvapení v podobě sady keramického talíře, kovového rádla a lopatky pro servírování. Stejně tak jim jistě udělá radost i nákup speciálních pizza talířů s velkým průměrem, které najdou své uplatnění i při jiných příležitostech.

Ti, co rádi experimentují, jistě nepohrdnou porcí, no spíše 30 gramovou porcičkou šnečího kaviáru, šnečích jater a jiných hlemýždích specialit.

Dárek do 1000 Kč

Jistě nic nezkazíme zakoupením keramické čajové soupravy. Pokud si naší blízcí rádi dopřávají překapávanou kávu, je nejjednodušší možností koupě ručního pressovače, jehož cena bohužel na tisícikoruně teprve začíná. Ti, co dávají přednost míchaným nápojům, jistě pod stromečkem uvítají nerezový šejkr, díky kterému si budou moci koktejly dopřávat i doma.

Stačí se porozhlédnout po kuchyni našich příbuzných a hned vidíme, co by se tu a tam dalo zmodernizovat. Klasickým příkladem může být zastaralá kuchyňská váha. Dnes již existují její digitální "potomci", kteří zváží suroviny na přesnost jednotek gramů.

Dárek do 5000 Kč

Do této cenové kategorie patří všemožné kuchyňské spotřebiče, ale také designově zajímavé běžné kuchyňské potřeby. Toužíte po rychlovarné konvici v designu staré konvice, která se používala na vařič a lekala nás náhlým pískáním? Je k dostání. Možná by vaše blízké mohl potěšit i ruční kávomlýnek ve starodávném stylu. Nebo co takhle fontána na čokoládu, která příjemně zpestří každou domácí oslavu? Vyznavači letního grilování by určitě uvítali sadu grilovacího náčiní.

Největší fajnšmekři možná vezmou za vděk 100 gramovou konzervičkou pravého černého ruského kaviáru, k tomu se výtečně hodí i chladící nádoba na šampaňské a možná i láhev tohoto šumivého nápoje. Vše nás dohromady přijde na minimálně 5000 korun.

Ať už vyberete pro své blízké cokoliv, přejeme vám, ať máte šťastnou ruku!

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena