Vaření.czMagazínNarozeninový dort pro psa

Narozeninový dort pro psa

Narozeninový dort pro psa

Nejen lidé, ale i čtyřnozí miláčkové jistě rádi oslaví své narozeniny. Máme tu pro vás jeden z nejpopulárnějších receptů na psí narozeninový dort. Oslavte narozeniny se svým psem!

43443×

Recept na narozeninový dort pro psa

Ingredience:

  • Prasečí nožka
  • Prasečí koleno
  • Rýže
  • Odměny pro psa ze zverimexu (buvolí kostička plněná lososem, srdíčka,..)

Postup přípravy narozeninového dortu pro psa:

Prasečí nožku a koleno povařte v tlakovém hrnci s trochou vody bez soli. Vychladlé maso nakrájejte na kostičky. Dortovou formu vyložte igelitem a vložte nakrájené maso. Zalijte vývarem z masa a nechte vychladit v ledničce.

Zatímco se dort chladí, uvařte rýži. Uvařenou rýži rozmixujte.

Po vychlazení dort vyklopte a potřete rozmixovanou rýží. Dort ozdobte odměnami ze zverimexu a to dle chuti vašeho psa. Místo svíčky můžete použít například buvolí kostičku plněnou lososem a po obvodu dortu umístit pamlsky ve svaru srdíčka. Dort ale můžete ozdobit i salámem nakrájeným na kolečka nebo sýrem.

Jak a čím vlastně můžeme krmit psa?

Pes není člověk, proto není dobré, když jí stejné a stejně upravené potraviny jako my. Existují látky obsažené v potravinách, které nám lidem nevadí, pes na ně ale může reagovat jinak. V naší potravě jsou látky, které mohou být ve větším množství pro psa i smrtelné. Proto pozor na to, co váš pejsek jí.

Potraviny, kterým je tedy lepší se vyhnout

- Čokoláda, káva, čaj (V těchto potravinách jsou látky teobromin, teofylin a kofein, které zvyšují dechovou a srdeční frekvenci. Požití těchto látek může být i smrtelné. Vašemu pejskovi v tomto případě prakticky hrozí infarkt.)

- Koření a sůl (Podávání solených a kořeněných potravin může být pro Vašeho psa velmi nebezpečné. Mohou nastat trávicí obtíže nebo onemocnění jater a ledvin. Léčba je v takovémto případě nejen dlouhodobá, ale také poměrně drahá.)

- Nadýmavé potraviny (luštěniny, čerstvý chléb). Tyto potraviny jsou pro psa nevhodné pouze ve větším množství. Jinak obsahují pro psa důležité vitamíny pro jeho vývoj, tedy v malém množství je podávat můžete.

Brambory a kořenová zelenina psovi nijak neškodí, ale v syrovém stavu je pro psa těžko stravitelná. Proto je vhodnější zeleninu povařit nebo nakrájet na malé kousky.

Recept a fotografie poskytla: Blanka Sitterová, Prostějov – uživatelka Hafici.cz

Další recepty pro psy na Hafici.cz

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena