Vaření.czMagazínMichelinské hvězdy nad Prahou

Michelinské hvězdy nad Prahou

Michelinské hvězdy nad Prahou

Praha se jako první z postkomunistických zemí může pyšnit nejprestižnějším mezinárodním oceněním pro kuchaře. Michelinská hvězda v popředí dnešního článku.

8276×

Již třetím rokem svítí nad Prahou slavné kuchařské hvězdičky. Průvodce MICHELIN - Hlavní města Evropy 2010 obsahuje 324 "hvězdičkových" restaurací. 14 z nich je se třemi hvězdami, 59 zdobí hvězdy dvě a 251 se pyšní jednou. A jednou z oněch 251 oceněných je i hvězda restaurace Allegro hotelu Four Seasons.

Restaurace Allegro

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons v Praze (Veleslavínova 2A), ve kterém se restaurace Allegro nachází, získal tuto prestižní cenu již potřetí v řadě. A získal ji zásluhou italského šéfkuchaře Andrea Accordi. Restaurace nabízí českou, italskou i středozemní kuchyni, má okna s výhledem na Malou Stranu a Pražský hrad. Krásný dřevěný interiér doplňuje starobylý nábytek. Restaurace má pro vás otevřeno od 7:00 hod. do 22:30 hod.

Andrea Accordi se narodil v roce 1976 v severní Itálii a již krátce po vyučení odjíždí do světa. Pracoval v mnoha luxusních restauracích. Svou první michelinskou hvězdu získává v roce 2004 ve florentské restauraci Onice. Svou druhou hvězdu, a první pro Českou republiku, získává v roce 2008. Od tohoto roku mu byla michelinská hvězda udělena ještě dvakrát. Tento slavný šéfkuchař má rád víno a thajskou kuchyni.

Restaurace Maze

Restaurace Maze, sídlící v hotelu Hilton Prague Old Town, získala pod tvrdým vedením skotského šéfkuchaře Gordona Ramsayho (patrona restaurace) a šéfkuchaře Phila Carmichaela ocenění pro kuchaře a restauratéry michelinskou hvězdu v roce 2009. Ovšem již v době udělení byla restaurace uzavřena a nebyla ochota dále spolupracovat; proto tato hvězda upadla v zapomnění.

V letošním roce získalo michelinskou hvězdu i další z postkomunistických zemí - Maďarsko, a to se svojí budapešťskou restaurací Costes.

Perlička na závěr

Vůbec první hvězdu pro českého šéfkuchaře získal už v roce 1980 Pavel Pospíšil v Německu ve své tehdejší restauraci Merkurius v Baden-Badenu.

Foto: Pixmac.cz
user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena