Vaření.czMagazínKde koupit kvalitní jídelní stůl?

Kde koupit kvalitní jídelní stůl?

Kde koupit kvalitní jídelní stůl?

Co je ústředním bodem každé jídelny? Samozřejmě jídelní stůl. Proto se vyplatí věnovat trochu času a pozornosti rozmyšlení, jaký nábytek tohoto typu pořídit. Jídelní stůl musí optimálně splňovat požadavky všech členů domácnosti.

324×
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Vaření.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Co je dobré vědět před samotným nákupem?
Položení si několika klíčových otázek vám může pomoci vybrat si ten správný kus nábytku. To jsou faktory, které ovlivňují použití tohoto nábytku. Před nákupem byste měli zvážit:

·      Kolik lidí bude denně používat jídelní stůl?

·      Jak často a kolik návštěvníků mohu očekávat?

·      Kolik plochy můžeme stolu přidělit?

·      Máme v bytě možnost rozložit stůl a je rozkládací stůl dobrou volbou?

·      Jaký tvar stolu bude ideální? Kulatý jídelní stůl nebo obdélníkový?

·      Jak bude jídelní stůl ladit s ostatním nábytkem?

·      Z jakých materiálů má být stůl vyroben?

·      Do jakého stylu by měl stůl ladit?

 

Rozhodující je počet lidí, kteří budou u jídelního stolu trávit čas. Nemá smysl kupovat příliš velký stůl, když jsou v domácnosti pouze dva nebo tři lidé a hosté přijdou jen zřídka. Čím více rodinných příslušníků a čím častěji byt navštěvuje rodina nebo přátelé, tím více se vyplatí vybírat jídelní stoly rozkládací, abychom měli místo pro každou návštěvu. 

Také nesmíme zapomenout na dostatek židlí k jídelnímu stolu. Mnoho členů domácností také často sedává u barového stolu nebo pultu, kde jsou velice důležité barové židle, ale o tomhle tématu zase někdy jindy.

Důležitá je také velikost místnosti a její charakter. Když je jídelna spíše obývacím pokojem, lze jídlo jíst každý den v jiné místnosti. Více se pak můžete zaměřit na vzhled stolu, i když byste neměli zapomínat na jeho funkčnost. Předpokládá se, že stůl by měl být minimálně 60 cm široký a 40 cm hluboký na osobu u stolu. To znamená, že čtyřčlenná rodina by se měla spokojit se stolem 120 x 80 cm.

Samozřejmě ve velké místnosti je lepší, když je stůl také dost velký a ladí se zbytkem nábytku. Pokud je nábytek masivní, měl by i stůl působit pevným dojmem. Je-li nábytek vzdušný, vhodněji doplní interiér stůl se štíhlou linií. Zároveň by mělo být zajištěno, aby jídelní stůl ladil s designem interiéru. Na tom může záviset tvar stolu - a velikost jídelny. 

Kulatý jídelní stůl poskytuje více prostoru, ale také ho více vyžaduje. Oválný stůl nebo také kulatý jídelní stůl je polohovatelnější, ale nehodí se ke každému uspořádání. Oba preferují střed místnosti. Čtvercové a obdélníkové stoly jsou zase univerzální, umístit je ke stěně není problém. Ostatně nejlépe poslouží ve velkých místnostech.

ben bryant / Shutterstock.com

ben bryant / Shutterstock.com 

Jaký jídelní stůl koupit?
Když víte, jaký stůl hledáte, můžete začít procházet nabídku obchodů. Díky tomu se vám z široké nabídky produktů, nebude točit hlava. Bez počátečních parametrů, které kupujícího omezují, by musel zákazník nabídku porovnat s desítkami, někdy i stovkami položek.

Obsáhlost nabídky je největším problémem při nákupu. Existuje mnoho modelů, které budou skvěle vypadat a fungovat v každém prostoru. Dobrým příkladem jsou jídelní stoly na ezidle.cz., kde najdete přes čtyřicet položek. Jsou zde stoly vhodné do moderních i klasických jídelen - minimalistické, stejně jako ty, na kterých je bohatá výzdoba a design.

Často se tento nábytek hodí do různých stylů. Velice oblíbený loftový styl interiérů reprezentuje jídelní stůl Greg, který lze jednoduše rozložit. Jeho jednoduchý tvar také umožňuje, aby dobře zapadl do každého aranžmá. Na druhou stranu nadčasový, rozkládací jídelní stůl Rois se bude skvěle hodit do útulnějších moderních jídelen. První verze je univerzálnější a najde uplatnění i v klasických interiérech. Druhý jmenovaný však skvěle vyplní jídelny ve skandinávském či moderním stylu.

Bez předchozí přípravy by tedy bylo těžké vybrat ten správný jídelní stůl. Vzhledem k tomu, že jde o nejdůležitější kus nábytku v jídelně, je nutné věnovat výběru správného stolu trochu času.

 

user-icon

autor Kubik

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena