Vaření.czMagazínItalské názvy těstovin

Italské názvy těstovin

Italské názvy těstovin

Pokud patříte mezi milovníky těstovin, měli byste je také umět rozpoznat. Zažité české názvy asi nebudou problémem, ale jak si poradit s těmi italskými?

39268×

Nejde jen o to, že nám na pultech prodejen nabízí těstoviny vaječné a bezvaječné, jde i o to, že mají různé tvary a více či méně se nám pak zakoupené těstoviny hodí jako přílohy k našim připraveným pokrmům. Jak se tedy ony těstoviny jmenují? Jaká je jejich podoba, jaký mají tvar? Zde je malý přehled těch nejvíce nabízených a také nejžádanějších těstovin v našich kuchyních.

Těstoviny Farfalle

Farfalle jsou velmi oblíbené těstoviny ve tvaru mašliček. Vynikající jsou svým vzhledem k různým masovým směsím, ale také jen posypané mákem a přelité rozpuštěným máslem.

Těstoviny Fusilli

Tyto těstoviny známe pod názvem „šrouby“ - děti je mají v oblibě s rajskou omáčkou.

Těstoviny Penne rigate

Tyto těstoviny mají tvar šikmo říznutých trubiček a vhodné jsou k jemným i ostrým gulášům.

Těstoviny Cavatappi

Cavatappi jsou vlastně naše "kolínka". Co dodat více?

Těstoviny Tagliatelle

Tyto těstoviny připomínají tvarem širší nudle, jsou však dlouhé a smotané do tvaru hnízda. Vynikající jsou s houbami, ale také se zeleninovou či masovou směsí.

Těstoviny Campanelle

Campanelle jsou hezky tvarované těstoviny, připomínají malé kornoutky s okraji zdobenými do varhánků. Pokud jsou i barvené, pak je jistě při podávání stačí pouze ochutit některou ze studených omáček (např. Pesto alla Genovesse - omáčkou s bazalkou, olivovým olejem a sýrem).

Těstoviny Riscossa

Tyto těstoviny jsou vlastně zdobená kolínka, jejich vnější kraj je varhánkovitě zvlněn. Pokud je podáme dětem s dobrou omáčkou, jistě neodolají a od stolu nebudou po dobu oběda odbíhat.

Tortellini

Zvláštní skupina těstovin - tortellini. Jde o těstoviny plněné sýrem, houbami nebo masovou směsí. Mají drobný tvar jakéhosi zámotku. V Itálii, ale dnes již i u nás, jsou oblíbenou pochoutkou!

Špagety

Dlouhé, dobře se vinoucí na vidličku a velmi oblíbené těstoviny! Ochutnal je snad každý z nás.

Na závěr

Všechny uvedené těstoviny se prodávají i v barevných variantách, tedy zelené - ochucené špenátem, červené - ochucené rajským protlakem, apod. A vy si nyní s větší pečlivostí můžete připravit dobrý pokrm, který zaujme nejen vynikající chutí, ale také vzhledem. Vždyť právě úprava pokrmů je to, čím nás lákají vybrané restaurace, čím nás nadchne náš oblíbený kuchař a čím i my můžeme tentokrát překvapit své hosty nebo své blízké, až jim budeme servírovat kvalitní těstoviny perfektního tvaru s výbornou masovou směsí!

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena