Vaření.czMagazínGordon Ramsay - peklo v kuchyni

Gordon Ramsay - peklo v kuchyni

Gordon Ramsay - peklo v kuchyni

Kdo byl první? Gordon Ramsay nebo Zdeněk Pohlreich? Kuře nebo slepice? Na tu první otázku odpověď známe.

8562×

Zdeněk Pohlreich bývá označován za českého Gorgona Ramsaye. Ale skutečnost je jiná. Oba mají svůj vlastní styl vaření i nadávání. Oba mají své vlastí prvotřídní restaurace a televizní show každého z nich je tak trochu originál. Zdeňka Pohlreicha jsme si představili již v minulém článku a nyní je řada na Gordnovi.

Skot s rondonem místo sukně

Skotský rodák Gordon neprožil zrovna radostné dětství. Ve své autobiografii například popisuje svého otce jako děvkaře a alkoholika a v dětství se s rodinou museli často stěhovat o čemž Ramsay píše jako o beznadějném kočování. I přesto se z mladého Gorgona stal nadějný fotbalista a později ještě nadějnější kuchař. Své studium na severooxfordské Technické Univerzitě v oboru hotelový management označuje Ramsay jako nehodu.

Po několikaleté praxi v restauracích v Anglii, ve Francii a dokonce i na pozici osobního šéfkuchaře na jesné soukromé jachtě se Gordon Ramsay vrátil do Anglie a stal se šéfkuchařem restaurace Aubergine se kterou získal první Mišelinskou hvězdu a v roce 1997 druhou. Třetí Mišelinskou hvězdu Gordon získává již se svou vlastní restaurací, a stal se tak prvním Skotem, kterému se toto podařilo.

Rodinný podnik jménem kuchyně

Gordon Ramsay Holdings Limited je podnik, který vede Gordon Ramsay se svým tchánem. 67% část, kterou vlastní Gordon, se cení na 67 milionů liber. Kromě Gorgona a jeho tchána se gastronomii věnuje také Gordonova manželka Tana Ramsay, která působí jako úspěšná spisovatelka knih o vaření. Kromě toho Tana účinkovala v několika televizních pořadech.

Pekelná kuchyně

Nejznámější z televizních pořadů spojených se jmeném Gordon Ramsay je rozhodně Pekelná kuchyně (originální název Hell’s Kitchen). Pekelná kuchyně však není jediná. Gordon kromě toho také vystupoval v jednom díle dokumentární minisérie pro Chanel 4 s názvem Boiling Point. Dále vystupoval v Faking It opět pro Chanel 4. Ramsay's Kitchen Nightmares byl další pořad pro Chanel 4 a měl již podobné rysy jako nejznámější Hell’s Kitchen pro ITV1, kterou později převzala americká FOX.

Střípky z bulváru

V roce 2002 byl Gordon Ramsay zatčen za jízdu automobilem pod vlivem alkoholu. Kromě tohoto prohřešku, toho že je ve svých pořadech velmi sprostý a kromě několika alkoholických mejdanů v londýnském metru je to však vzorný otec 4 dětí, který přispívá na charitu.

Foto: gordonramsay.com

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena