Vaření.czMagazínFenomenální plavec se dopuje hamburgery

Fenomenální plavec se dopuje hamburgery

Fenomenální plavec se dopuje hamburgery

Ačkoliv jeho soupeři míní, že za výkony Michaela Phelpse stojí nedovolený doping, skutečnost je jiná. Jak zjistil reportér BBC Michael Hirst, osminásobný olympijský vítěz z Pekingu jí denně kilogramy smažených a tučných pochoutek.

11184×

Michael Phelps jí za pět lidí

Pozvat Michaela Phelpse na snídani nebo na oběd by nejednoho zruinovalo. Vždyť tři sendviče a tři velké lívance ještě musí po ránu zajídat vaječnou omeletou a nejméně třemi toasty obalenými ve vajíčku a osmaženými na oleji. K obědu i večeři sní dohromady kilo těstovin a pizzu! Celkem za den příjme 10 tisíc kalorií, což denně stačí pěti běžným mužům.

Phelps dobře ví, proč zrovna hamburgery

Phelps si je vědom toho, že právě rychlá energie získaná ze sacharidů mu pomáhá překonávat své soupeře. Specialisté na výživu však varují, že při podobném stravovacím režimu by zejména z důvodu příjmu vysokého množství živočišných tuků měl pravidelně absolvovat kardiologická vyšetření. Dále by měl zejména nahradit bílé pečivo celozrnným a dodávat do těla i vitamíny v podobě zeleniny a ovoce a porce jídla si lépe rozdělit.

Jste to, co jíte

Pokud by toto rčení skutečně mělo platit, pak by cesta ke zlatým medailím vedla přes fast food restaurace. Zatímco běžný člověk by se v brzké době zakulatil, Phelpsovi nic takového zřejmě nehrozí. Jeho obdivuhodně rychlý metabolismus dokáže spálit 1000 kalorií za hodinu tréninku a Phelps denně absolvuje takových náročných tréninkových hodin pět. Energii jeho tělo enormně spaluje dokonce i když jen tak sedí u televize.

Phelps není jediný

Podobně jako Phelps si ve stravování počíná i další úspěšný plavec Ryan Lochte, jehož dokonce jeden řetězec rychlého občerstvení sponzoruje. I jemu vynesl tento "dietní" režim dvě zlaté medaile a dva bronzy. Vysokokalorickou stravu bohatou na živočišné tuky vyznávají i američtí ragbisté. Již teď je ovšem vysledováno, že bývalí hráči ragby se dožívají až o 20 let méně než běžní Američané. Přitom není nic jednoduššího, než nahradit živočišné tuky rostlinnými. Britští hráči amerického fotbalu například mají vyzkoušeno, že je dokáže doslova zaplavit energií kokosový tuk.

Oba plavci jsou zatím ještě mladí, je jim 23 let, ale pokud se budou denně stravovat podobným způsobem, jejich kardiovaskulární systém jim již za dvacet let může začít vypovídat službu. Nehledě na jejich nepříliš pozitivní vliv na mládež.

Zdroj:

http://news.bbc.co.uk
http://nutrition-news.blogspot.com/

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena