Vaření.czMagazínFarmářské trhy v Ostravě

Farmářské trhy v Ostravě

Farmářské trhy v Ostravě

Již podruhé se tuto sobotu konaly ostravské farmářské trhy, které nabízí produkty místních polí, zahrad, chlévů a rybníků.

3587×

Farmářské trhy letos zažívají obrovský boom. A tak se na řadě míst objeví nejen v Čechách, ale návrat slaví také v Moravskoslezském kraji. Kam zavítat za kvalitními produkty českých farmářů, v jakých časech si můžete nakoupit s láskou vypěstované bylinky a sazenice? Dnes se zaměříme na farmářské trhy u ostravského nákupního parku Futurum.

Ostravské farmářské trhy

O uplynulém víkendu proběhly farmářské trhy již podruhé. Probíhají na ploše parkoviště, kde ve čtyřech řadách stánků najdete produkty regionálních pěstitelů, místních rybářů, výrobců potravin, nápojů a chovatelů zvířectva. Trhy se budou pravidelně opakovat co čtrnáct dní, vždy v sobotu v čase od 9 do 13 hodin. V hlavní sezoně, tzn. od jara do podzimu, se trhy zopakují celkem sedmnáctkrát. Plusem navíc a pro každý týden malým překvapením bude tématické ladění trhů, takže se pokaždé můžete těšit na něco víc než běžnou nabídku.

Už nyní je očekávána ještě větší návštěvnost než farmářských trhů loňských, novinkou a lákadlem je osobní garance farmářů. Ti, kteří na trzích budou nabízet své výpěstky a výrobky, budou na billboardech svou tváří a jménem garantovat kvalitu a zvát na ostravské farmářské trhy ke svému stánku. Počet prodejců se bude pohybovat okolo třiceti. Máte-li děti, budou nadšeny doprovodným programem, kde je pro ně připraven dětský koutek, uvidí i oboru s domácími zvířátky, tuto sobotu to byly kozy, slepice a kohout. V dalších se mohou těšit i na poníky a ovce. 

Nabídka farmářských trhů v Ostravě

Nabídka farmářských trhů je opravdu pestrá, všem je umožněno si pravidelně nakoupit  čerstvé potraviny od prvovýrobců po prověřené dodavatele. Koupit si můžete sazenice, květiny, čerstvé bylinky, regionální ovoce a zeleninu, širokou nabídku uzených i čerstvých ryb, klobásek a jiných uzenin. Nechybí sýry a jiné mléčné výrobky, knedlíky, čerstvá vejce, bylinné a medové likéry a domácí máslo. Mlsouni uvítají farmářské menu a farmářskou kávu, příjemnou novinkou jsou zákusky a koláče rodinných pekáren. V parných dnech vás osvěží přírodní mošty a šťávy společnosti Vitaminátor.

Nezbývá než vás pozvat na další farmářskou sobotu. Přijďte se podívat, okusit a s radostí si nakoupit české produkty a výrobky. Mohu potvrdit, že atmosféra ostravských farmářských trhů je velmi příjemná.

V dalších článcích o farmářských trzích se podíváme na Frýdek-Místek, Opavu a nabídku bio bedýnek až do domu. Nebude chybět také porovnání cen.

Foto: Míša Chylková

user-icon

autor Michy

Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena