Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin

Snad každý z nás za svůj život vyzkoušel nějakou tu dietu. V současné době se stále více mluví o dietě podle krevních skupin. Víte, na jakém principu je založena? Pokud ne, tak tento článek je právě pro Vás. Nebudu v tomto článku zkoumat, jestli je účinná, nebo ne. Spíše nastíním její teorii.

61882×

První myšlenka

Teorii, na které je postavena celá dieta, vymyslel americký doktor Peter d Adamo, který vedl své sanatorium. Zde také získával poznatky. Především při sledování reakcí různých lidí na různé potraviny. Podle něj se dieta rozčleňuje do 4 skupin, jak je z názvu patrno, podle krevních skupin. Jde o skupiny 0, A, B a AB. Potraviny se podle nich dělí na 3 druhy.

Základní principy

Dieta je založena je na myšlence, že pro člověka jsou vhodné potraviny, na které je zvyklý již od pradávna. Vlastně to, co jedli jeho pravěcí předkové. S vývojem lidstva se údajně některé lidské potřeby nezměnily. Takže pokud byl prapředek podle krevní skupiny zemědělec, bude nám vyhovovat spíše rostlinná strava. Pokud naopak se živil lovem (skupina 0), zelenina nám může škodit a prospěje nám maso. Jestli pocházíme z rodu zemědělců nebo lovců, nám určí krevní skupina. Pokud konzumujeme potraviny, které nám škodí, můžeme přivodit zdravotní problémy.

Tři druhy potravin

  • vysoce prospěšné, dokonce mohou sloužit jako lék
  • neutrální, neškodí, prostě zasytí
  • zakázané, ty na nás mohou působit jako látky jedovaté

Jak funguje tato dieta

Pokud chceme díky této dietě zhubnout, měli bychom se omezit příjem zakázaných potravin, které naše tělo nevyužije úplně. Tělo si zbylou přijatou energii z tohoto jídla ponechá a my tloustneme anebo až moc hubneme, pokud potravu bez užitku vyloučí. Také na nás tyto potraviny působí jako jedy. Potom máme neutrální potraviny, které nás zasytí, nijak nám neuškodí. Nemusíme se bát zahnat hlad právě těmito potravinami. Třetí skupinou jsou potraviny vysoce prospěšné. Ty dokonce údajně působí na nás jako lék. Jaké potraviny to jsou, Vám určí lékař.

Rozdělení potravin podle skupiny krve:

Vy, kteří máte krevní skupinu 0. Váš prapředek žil v Africe a byl to lovec. Jeho hlavní potravou bylo maso, proto je to i Vám prospěšná surovina. Na druhou stranu Vám škodí kyselé ovoce, obilniny, brambory, mléčné výrobky. Zeleninu můžeme jíst a ovoce také, ale ne to, které je kyselé. To nám škodí. Máme-li krevní skupinu A, máte za prapředka zemědělce, žijícího na středním východě a v Asii. Proto by základní surovinou měla být zelenina. Nevhodné je mléko a mléčné výrobky, maso, uzeniny, tuky. Komu koluje v žilách krev skupiny B, má kořeny v Himalájích a Indii. Prapředci byli houževnatí. Jejich hlavním zdrojem energie byl kefír a brynza. K potravinám, které nejedli a které bychom neměli jíst ani my, patří ve velké míře patří žito, kuřecí maso, kukuřice a pšenice. Skupina AB vznikla zkřížením skupiny A a B. Pokud máme krevní skupinu AB, můžeme jíst to, co A a B. Ale pozor na citlivý trávicí systém. K nevhodným potravinám se řadí máslo a maso. Jako u každé diety byste neměli zapomínat na racionální jídelníček. Než se do něčeho takového pustíme, měli bychom si přečíst dostatek publikací a poradit se se svým lékařem. Zkusili jste už dietu podle krevních skupin? Jaké jsou vaše zkušenosti? Foto: Photos.com

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena