Vaření.czMagazínDarujte k Vánocům zážitek

Darujte k Vánocům zážitek

Darujte k Vánocům zážitek

Přemýšlíte o opravdu netradičním dárku? Pak se poohlédněte po nabídce takzvaných zážitkových agentur. Nabídka je opravdu pestrá.

9047×

Vymyslet ten pravý dárek k Vánocům není nic snadného, navíc v době, kdy si každý může koupit, co potřebuje. A co nepotřebuje, to nechce. Originálním, překvapivým a vítaným dárkem však mohou být nevšední zážitky, například ze světa gastronomie.

Thajská večeře do domu

Až k vám domů může nečekaně vtrhnout komando v podobě kuchařů znalých thajské kuchyně. S sebou si přivezou i veškeré suroviny a vy se můžete buď aktivně nebo pasivně účastnit přípravy několika chodů pro dvě, ale i více osob. Takový dárek jistě ocení ženy, které se od plotny celé dny nehnou, ale i lidé, kteří na vaření nemají čas.

Barmanem snadno a rychle

Chcete se stát hvězdou večírků a dokonalým hostitelem? Pak se zřejmě neobejdete bez základního barmanského kurzu. Naučíte se pracovat se šejkrem, namíchat dokonalé mojito či pina coladu a jistě i nějaké to žonglování lahvemi.

Kurzy vaření pro každého

Tápete při přípravě ryb? Láká vás umět uvařit něco ve stylu japonské kuchyně? Nebo si naopak nevíte rady při přípravě moučníků? Pak napište Ježíškovi o kurz vaření. Agentury vám zajistí také možnost vyrobit si vlastní čokoládové pralinky nebo proniknout do tajů carvingu - dekorativní úpravy zeleniny a ovoce.

Uvařte si pivo

Představte si, že byste dostali možnost nejen si prohlédnout pivovar, ale také poznat technologii domácího vaření piva, uvařit se vlastní pěnivý mok a odnést si svůj výtvor domů ke chlubení. Stačí zavolat do agentury a tento zážitek můžete někomu z blízkých dopřát.

Jak to chodí na kozí farmě

Zdálo by se, že je tento dárek možná za trest, ale opak je pravdou. Trávíte-li celé dny zavření v kanceláři, pobyt na kozí farmě pro vás bude neskutečným odpočinkem od denního shonu. Na farmě se můžete účastnit veškerého čilého ruchu v podobě úklidu, dojení a hlavně přípravy dobrot z kozího mléka.

Večeře pod hvězdami

Doslova na dosah nebe se ocitnete, pokud si zaplatíte hostinu v oblacích. Až 20 lidí najednou může být vytaženo jeřábem do výšky 50 metrů nad zemí a zde si vychutnávat oběd či večeři. Vše je samozřejmě zabezpečeno, přesto vám tento zážitek jistě zvedne hladinu adrenalinu a rozhodně na něj nikdy nezapomenete. 

Pokud si nevyberete z kulinářských zážitků, nabízí se i mnoho jiných různorodých aktivit od jízdy bagrem po proměnu image.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena