Co by nemělo chybět na saláty?

Co by nemělo chybět na saláty?

Co je ideální mít doma, když se chystáme dělat zeleninový salát? Sice se obvykle tváří jako nedůležitá potravina, ale saláty jsou s nimi nejlepší.

12016×

Kečup

Přidává se hlavně do zálivek. Pokud nám zůstaly ve sklenici zbytky, využijeme jich. Do láhve přidáme ostatní ingredience, hlavně ty tekuté a n uvnitř nezůstane nic. Zálivka z kečupu je dobrá se kysanou smetanou, trochou smetanového sýra a papriky.

Bazalka

Jakékoliv čerstvé bylinky saláty vylepší. Zrovna bazalka má široké využití. Nejlépe chutná s rajčaty, ale jakékoliv drůbeží či vaječné saláty jí rozhodně nezkazíme.

Sójová omáčka

Omáčka vyráběná ze sójových bobů pochází z Asie. Salátům dodá zvláštní chuť. Protože je velmi slaná, solíme saláty až nakonec a opatrně.

Bílý jogurt

Jogurt se nejčastěji používá do zálivek, nejlépe na okurkový. Ředí se jím kysaná smetana nebo majonézové zálivky.

Olej a ocet

Na našem trhu je již k dostání několik druhů octů, z nichž nejčastější je vinný nebo kvasný lihový a také jablečný. V poslední době je velmi populární ocet balzamico, který je sice dražší, ale stačí ho jen velmi malé množství. Z olejů je na saláty nejvhodnější olivový, který můžeme ochutit čerstvými bylinkami. Není problém ochucený olej už koupit.

Se všemi těmito ingrediencemi budou vytvořené saláty skvělé a každý si na nich pochutná.

Foto: Profimedia.cz

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena