Bolí vás často břicho?

Bolí vás často břicho?

Všechny nás občas trápí zažívací problémy. Pálí nás žáha, což způsobuje nadměrné překyselení žaludku. Víte, které potraviny nám tyto starosti dělají?

10503×

Velice často zažívacími problémy trpí těhotné ženy, protože na trávicí ústrojí tlačí bříško s rostoucím miminkem. Těmto potížím můžeme předejít mnoha způsoby, jeden z nich je také ten, že budeme jíst potraviny, které jsou bohaté na vlákninu, a také budeme pít mátový čaj. Ten používaly už i naše babičky.

A které jsou ty problémové potraviny? Patří sem masové výtažky, kyselá jídla, jako nakládané okurky nebo ocet. Smažené ani tučné jídla nám také nepomohou. Alkohol a silná káva rozhodně neprospívají. Šumivé nápoje způsobují větry a k tomu všemu přispívá stres, nedostatečné rozžvýkání jídla a mnoho nikotinu.

Mnohdy se stává, že takové zažívací problémy jsou jen krátký kousek od vážných zdravotních potíží. Lidé, kteří na tyto poruchy trpí, by měli být opatrní. Ale také starší lidé, protože u nich je riziko mnohem větší.

Pokud si zvykneme na zdravý životní styl, můžeme se bolení břicha a dalším trablům jednoduše vyhnout. Stačí nejíst před spaním, jíst v klidu, pravidelně si doma zacvičit, omezit alkohol a nikotin.

Zde je souhrnný seznam problémových potravin:

  • syrové druhy zeleniny, jako cibule, křen, okurky jsou těžko stravitelné
  • mnoho tekutin trávicí šťávy ředí, ale například sklenka vína trávení podporuje
  • smažená jídla podporují tvorbu kyselin ve střevech
  • sýr hlavně před spaním zpomaluje zažívání
  • nezralé ovoce je všeobecně škodlivé
  • kořeněná a pikantní jídla

Věnujme pozornost tomu, co jíme každý den, protože tyto problémy se dají nejen zmírnit, ale také odstranit.

Foto:Profimedia.cz
Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena