Vaření.czMagazínBLOG Rychlé Fit recepty: Mini medovníčky podle Blanky

BLOG Rychlé Fit recepty: Mini medovníčky podle Blanky

BLOG Rychlé Fit recepty: Mini medovníčky podle Blanky

Kdo by nemiloval medovník. A už jste někdy ochutnali takový, z kterého nebudete mít výčitky? Zkuste zdravější variantu podle Blanky.

10187×
Medovník jsem vždy milovala, ale co si budeme povídat, nic zdravého to vážně není.

Napadlo mě ale, proč nezkusit upéct malé medovníčky a když budou ty Vánoce, tak rovnou jako cukroví?

Přece jen, když ho jíte v malém množství, tak je to daleko lepší, než když sníme jeden velký kus, co myslíte? Uvádím tady také recept, který je sice dlouhý, ale až tak složité to není.

Co tedy budeme potřebovat?

NA KORPUS:


150 g rýžové mouky

50 g mletých mandlí

50 g medu

150 g bílého jogurtu

lžička perníkového koření

Všechny ingredience se ručně smíchají, těsto se zabalí do potravinářské fólie a dá do lednice na co nejdelší dobu (já to nechala přes noc). Další den jsem klasicky vyválela těsto (podsypávala jsem ho moukou, ať se nelepí), vykrajovala kolečka a dala jsem péct na 165 °C cca 8 minut (moc dlouho je tam nenechávejte, až uvidíte, že kolečka začínají tmavnout, tak je vytáhněte!). Neměly by být úplně tvrdé.

KRÉM:

70 g medu

70 g arašídového másla

Lžící jsem tyto dvě suroviny smíchala a poté jsem slepovala vždy 3 kolečka k sobě. Kolečka se k sobě pořádně přitisknou a okolo koleček se ještě namaže trochu krému.

POSYP:

70 g vlašských ořechů

30 g upečených koleček (nebo odřezků)

Tyto dvě suroviny jsem tyčovým mixérem společně rozdrtila a ve vzniklé směsi následně obalila kolečka. Vrchní kolečko se vždy jen trošku pomaže krémem a svrchu se posype posypem. A je hotovo! Nejlepší jsou, když se nechají ještě pár dní odležet.

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty


​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

Další skvělé recepty od Blanky naleznete na Žena.cz 
Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena