Bezkonkurenční medovníkové kuličky krok za krokem

Bezkonkurenční medovníkové kuličky krok za krokem

Tento recept na medovníkové kuličky patří k nejoblíbenějším z cukroví. Vždycky se sní jako první a každý si žádá recept. Nechte se také inspirovat a překvapte rodinu i návštěvy opravdu lahodným cukrovím.

52631×

Recept na medovníkové kuličky

1) Příprava surovin.

Na těsto si připravíme 500 g hladké mouky, 2 vejce, 2 lžičky sody, 60 g rozpuštěného másla, 4 lžíce medu, 200 g cukru moučka.

Na krém budeme potřebovat 1 plechovka (necelých 400 ml) karamelového kondenzovaného mléka (již se nevaří) a 250 g změklého másla.


2) Rozpuštěné máslo přelijeme do větší misky, přidáme tekutý med, pokud je zcukernatělý, též rozpustíme. Přidáme cukr, vejce a mícháme, aby se ingredience spojily. Poté přidáme mouku smíchanou se sodou a vytvoříme těsto.

3) Těsto rozdělíme na poloviny a rozválíme na pečícím papíře 2 placky, aby vyšly na 2 plechy.

Nemusí být nijak vzhledné, později je rozdrtíme, spíše dbáme na zhruba stejnou výšku po celé ploše, aby se placka stejnoměrně propekla. Placky pečeme na 180 °C cca 10 minut. Poté necháme vychladnout na lince.


4) Mezitím si smícháme v misce karamelové kondenzované mléko v plechovce (karamelové se již nevaří, použijeme přímo z plechovky) a změklé nebo nastrouhané máslo (pokojová teplota, nerozpouštět).

5) Vychladlé těsto nalámeme do mixéru a rozmixujeme na drobečky.

6) Dvě hrsti drobků si dáme do malé misky zvlášť, v tom později budeme obalovat, zbytek nasypeme do misky s krémem a pečlivě promícháme.

Přikryjeme potravinovou folii a dáme na hodinu nebo dvě do lednice.


7) Z připravené medovníkové směsi tvarujeme kuličky, obalíme v připravených drobcích, do kterých můžeme ještě přidat rozmixované vlašské ořechy.

Medovníkové kuličky dáváme do malých papírových košíčků.


8) Medovníkové kuličky podáváme jako vánoční cukroví či jako sladkost například ke kávě. Uchováváme v lednici.

Medovníkové kuličky a finanční náročnost

Ingredience na medovníkové kuličky nás vyjdou na cca 130 Kč, záleží na výběru surovin.

Vyzkoušejte i božské Bounty kuličky podle snadného videoreceptu

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena